Tag Archives: Vastseliina vald

Südametervise matkapäev Kirikumäe matkarajal

Vastseliina Piiskopilinnuses ansambli JÄÄÄÄR kontsert

Linnuse öömuusika on suvine kontserdisari.

Ühel juulikuu õhtul on võimalik imeilusas Vastseliina Piiskopilinnuses võtta aeg maha ja nautida head muusikat. Linnus oma kauni looduse ja värvika ajalooga on eriline paik ning pakub elamust. Traditsiooniliselt süttivad linnuses tuled.

2014. aasta Linnuse öömuusikal esineb ansambel Jäääär.

Soovijad võivad kaasa võtta istumisaluse ja piknikukorvi.

Info: www.vastseliina.ee/linnus

Käsitöölaat Vastseliina rahvamajas

Kõik on oodatud Lindora laadale

Pühapäeval, 28. oktoobril 2012 toimub Vastseliina vallas traditsiooniline ja aastatega väga populaarseks saanud Lindora laat.

Laada asukohaks on Võru-Obinitsa teel Lindora küla, mis on kolme valla traditsioonide ja oskuste ühinemiskohas. Laat algab varavalges ja viimased kauplejad lahkuvad õhtupimedusega, ent hää kraami soovijal tasub ikka varakult kohale tulla.

Laadale tulevad kauplema kohaliku toidu tootjad, käsitöö ja toidukraami müüjad kohapealt, Eestist ja ka Lätist.

Lindora laat on omamoodi kodukandi kokkutulek. Kohale tulevad kohalikud inimesed ja need, keda elu on siit kaugemale kandnud. Kes kord juba ära käinud on, see tuleb järgmisel aastal jälle.

Täpsem info!

Voldemar Kuslap annab kontserdi Vastseliina rahvamajas

Vastseliina koolibuss hakkab läbi Haanja sõitma

Eelneva õppeaastaga võrreldes on uuel kooliaastal koolitranspordis olulisi muudatusi.

Muutusi ei ole Viitka ja Vana-Vastseliina suunal: Viitka suund kasutab nii hommikul kui õhtul maakonnaliine. Vana-Vastseliina suund kasutab hommikul maakonnaliini, õhtul õpilasliini.

Maakonnaliinidest muutub 1. septembrist 2012 Loosi suunas liini 48A hommikune kellaaeg (jääb kehtima hetkel maakonnaliini infos „koolivaheajal” aeg); buss on Loosis kell 7:55.

Õhtul saavad Loosi suuna õpilased kasutada maakonnaliini 48C, mis väljub Vastseliinast 15:40. Võimalus on ka hilisemale ajale – 17:15 väljuv maakonnaliin 48B. Muutus on korralduslik – nüüd tuleb ka õhtusel sõidul osta bussipilet.

Tsiistre ja Voki suunas seni väljunud maakonnaliinid 1. septembrist enam ei toimi. See suund on kaetud nii hommikul kui õhtul õpilasliinidega.

Hommikune õpilasliin väljub Vastseliinast 7:14 – Kirikumäe – Tsiitre – Käänu – Ruusmäe – Haanja – Uue-Saaluse – Voki – Paloveere – Vastseliina (8:15). Õhtune õpilasliin väljub Vastseliina gümnaasiumi juurest 16:05 – Paloveere – Voki – Uue-Saaluse – Haanja – Vastseliina gümnaasium (16:50).

Kündja küla on ühistranspordiga katmata. Koolivaheaegadel õpilasliinid ei välju. Vastseliina valla õpilaste (rahvastikuregistri andmete põhjal) bussipiletid makstakse kinni Vastseliina vallavalitsuse poolt. Piletite esitamise blankett on kättesaadav Vastseliina gümnaasiumis,
vallavalitsuses ja valla kodulehel. Piletid tuleb esitada igakuiselt, hiljemalt järgneva kuu 10. päevaks. Suurte kulude korral (pikemad marssruudid, mitu õpilast peres) saab esitada pileteid ka sagedamini.

Maakonnaliinide sõidugraafikud on kättesaadaval Võru Maavalitsuse kodulehel. Detailsemad õpilasliinide sõidugraafikud on kättesaadavad valla kodulehel, alajaotusest „vallaliinide sõiduplaanid“. Bussipiletite kompenseerimise ja ühistranspordi korralduse küsimustes saab teavet Vastseliina vallavalitsusest, tel 785 1156, e-postiaadressilt tiina@vastseliina.ee.

Meeldivat kooliaastat soovides
Tiina Pettai
Vastseliina valla keskkonna- ja ehitusnõunik

Tasuta kontserdid Lõuna-Eestis