Tag Archives: tunnustus

Vabariigi president külastas Meisli OÜ’d

Kolmapäeval, 20. detsembril külastas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Haanjamaal Ruusmäel tegutsevat 90-ndatel loodud pereettevõtet OÜ Meisli, kus alustati sepiste valmistamisest ning kus nüüdseks valmivad ka juba suuremad metallist tooted (nt piirded, väravad ning valmistatakse ka eritellimusi). President kirjutas oma Facebooki lehel, et tal oli hea meel kuulda, et vaatamata suurematest linnadest kaugele jäävale asukohale läheb ettevõttel hästi ning pole põhjust kurta ka tööjõupuudust. Nii ongi. 🙂

Meisli OÜ kollektiiv koos proua presidendiga. Foto: Presidendi Kantselei

Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Meisli OÜ tegevjuht Urmas Lestberg. Foto: Presidendi Kantselei

Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016 on Suhka vabatahtliku päästekomando eestvedaja Väle Prutt

Georgi hotellis tunnustati Võrumaa tegusaid, kodanikke, toimekaid ühinguid ning ettevõtteid. Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016 on Suhka vabatahtliku päästekomando eestvedaja Väle Prutt.

Tiit Piiskoppel Päästeameti Lõuna päästekeskusest: „Tänu Väle pikaajalisele tegevusele on turvalisus Haanja kandis tagatud. Tema tarmukus on viinud Suhkale päästekomando hoone rajamiseni. Väle panustab aktiivselt vabatahtlikkuse arendamisse. Suhka vabatahtlik päästekomando on Päästeametile olnud heaks koostööpartneriks juba aastast 2009.“

Samuti püüdis Haanja kandist tähelepanu ka Hartsmäe talu, kes sai “Võrumaa Kodanikuühiskonna Toetaja 2016” tiitli. Lisaks oli Haanja vallast nominentideks Haanja Suusaklubi (kategoorias Võrumaa Toimekaim Ühing 2016) ja Aare Eiche (kategoorias Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016). Kokku esitati tunnustamiseks 19 kodanikku, 12 ühendust ning 7 ettevõtet. Laureaadid valis töögrupp, kus oli esindatud SA Võrumaa Arenguagentuur, Võru Maavalitsus, Võru Linnavalitsus, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Partnerluskogu ja Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts.

Haanja vald tunnustab parimaid õppureid, noorsportlasi, nende juhendajaid

Haanja vald korraldab piduliku vastuvõtu parimatele õppuritele, noorsportlastele ja nende juhendajatele.

Vallavanema pidulik vastuvõtt toimub juba kaheteistkümnendat korda. Tänavu tunnustatakse 41 noort inimest ja 21 nende juhendajat.

Vastuvõtt toimub Suurel Munamäe. Pärast pidulikku vastuvõttu toimub  kell 18 Suure Munamäe vabaõhulaval Birgit Sarapi ja Mihkel Matiiseni kontsert, kutsututele on kontsert tasuta.

Juri Gotmans
Vallavanem

Haanja Vallavalitsus tänab kaunite kodude omanikke

Ööbiku talu

Septembri teisel ja kolmandal nädalal viivad vallavalitsuse esindajad tänukirjad ja mastivimplid kaunite Haanja valla kodude omanikele.

Juba mitmendat aastat ootame kevaditi kanditaatide esitamist “Kauni Kodu” konkursile. Kodude ja majapidamiste tunnustamisel oleme võtnud eesmärgiks tunnustada eelkõige neid, kes on korras hoidnud või ellu äratanud põliseid talukohti. Vanade talukohtade hooldamine ja korrastamine on suur  ja vaevarikas töö.

Sellel aastal pälvivad tunnustuse Evelin ja Toomas Meldre Meldre talu Simula külas, Elle ja Aare Sinisalu Ööbiku talu Uue-Saaluse külas, Hele ja Hans Sariku Lilleoja talu Lillimõisa külas ning Ruusmäe külas Järvemäe talu vanaperenaine Õilme Uba. Suur tänu ka Tiina ja Mart Ubale!

Pilte Haanja valla tunnustatud kaunitest kodudest näeb valla fotogaleriis.

Ka järgmisel kevadel ootame teateid Haanja valla kaunitest kodudest.

Märgakem ja tunnustagem üksteist!

Haanja vald tunnustas parimaid õppureid, noorsportlasi, nende juhendajaid Rogosi mõisas

Haanja vald korraldas täna, 3. juunil piduliku vastuvõtu parimatele õppuritele, noorsportlastele ja nende juhendajatele juba kümnendat korda. Tänavu tunnustati 32 noort inimest ja 14 nende juhendajat.

Vastuvõtule lisas pidulikkust Mats Piho viiulisoolo, millele järgnes parimate õppurite, noorsportlaste ja nende juhendajate tunnustamine. Vastuvõtt lõpetati väikese kohvilauaga. Noortele ja nende juhendajatele anti vallavalitsuse poolt mälestusese.

Haanja vald tunnustab

Eesti Vabariigi 95. aastapäeva eel jagas Haanja vald tunnustusi:

Haanja valla aukodanik – Rudolf Kraani.
Aasta tegija – MTÜ Amanda.
Aasta ettevõtja – OÜ Lilywhite.
Aasta põllumees – Sulev Kraam.
Aasta tegu – “40. Haanja Maraton”.
Aasta noor – Ruusmäe noorte näitering koosseisus Gren Kangru, Germo Pärnapuu, Priit Lüüs ja Johann Kristjan Toots.

Õnnitleme!

Perekond Saksa kodu Palujüri külas sai presidendilt tunnustuse

19. augustil toimus Haapsalus traditsiooniline kodukaunis­tamise liikumise patrooni Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese vas­tuvõtt kaunite kodude oma­nikele.

Teiste hulgas sai tunnustuse ka Edith ja Kalle Saksa kodu Palujüri külas.