Tag Archives: traditsioon

Aastavahetus Suurel Munamäel

av2016

Haanja valla memme-taadi jõulupidu

memmetaadi

Plaani käsitsi heinaniitmisvõistlus

IV Haanimaa suidsusanna nätäl saab seekord toimuma 8.-10. augustil 2014

Haanjamaa suitsusauna nädal jätkab traditsiooni ka sel aastal ning juba neljandat korda toimub maalilisel Haanjamaal suitsusaunade ja suitsusaunakultuuri tutvustamine huvilistele.

Reedel, 8. augustil algusega kell 12 leiab aset saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mikk Sarve juhendamisel Mooska talus. Samal ajal toimub palgi tappimise ja varamise õpituba Aivar Jallai juhendamisel Ööbiksaare talus. Kell 19 ILOÕDAK Plaksi küla Tuulepesa talus (tasuta!).

Laupäev, 9. august on suitsusaunapäev. Koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa traditsioonilisest rahvamuusikast.

Pühapäeval, 10. augustil kell 11 algab Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit Plaanilt, Papi Talust. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit on tasuta, aga sõidetakse oma autodega ja ringsõit kestab paar tundi. Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, proovida saab rahvapille ning mekkida lõkkel valmistatud rooga.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta! 

Mälestustseremoonia Suure Munamäe Vabadussõja mälestusmärgi juures

Esmaspäeval, 24. veebruaril 2014 algusega kell 9.30 toimub Kaitseliidu, Haanja valla esindajate ning Haanja rühma Kodutütarde ja Noorkotkaste poolne väike mälestustseremoonia küünla, lillekimbu asetamise ja aupaukudega Suure Munamäe Vabadussõja mälestusmärgi juures.

Vastutav isik Indrek Hunt, tel 5841 5169.

Suitsusaunanädala koosoleku aeg muutus!!

Tere taas!

Meie 20. veebruariks planeeritud suitsusaunanädala teemaline koosolek langeb kahjuks kokku maavanema vastuvõtuga, kuhu mõned meist on kutsutud ja kuidagi ei tihka minemata jätta.

UUS KOKKUSAAMISE AEG:
KOLMAPÄEV, 26. VEEBRUAR 2014 KELL 18:00
HAANJA RAHVAMAJAS

Kõik huvilised ja uued saunapered on oodatud!
Kadri, Kärt & Eda