Tag Archives: motosport

Motospordipäev Rogosi mõisas

Poodi mano sõit

Võru Motocamp 2013

Motokross Suure Munamäe torni rändkarikale

Vaabina krossirajal toimub nädalavahetusel 50. motokross Suure Munamäe torni rändkarikale, 46 kilo kaaluva trofee saab oma valdusse parim võistkond.

Juubelikrossi avapidustused algavad juba reedel Võrus. Alates kella neljast pärastlõunal on Kagukeskuse parklas vanatehnika näitus. Sportlikku põnevust lisab võrride võidusõit ning Koreli kaldal toimuv mootorsaanide kiirendusvõistlus. Meeleolu aitab luua puhkpilliorkester ning avatud on puhvet.

18.-19. augustil tähistab Eesti vanim motokrossivõistlus oma 50. juubelit. 1962. aastal valmistatud rändkarikas “Suure Munamäe Torn” kaalub 46 kg ja selle saab enda valdusesse võistluste parim meeskond.

Continue reading

Moto-orienteerumine “Poodi mano sõit”

Täpsem info ja juhend!

Täna saab Haanjas kohtuda ümbermaailmareisi alustavate mootorratturitega

Täna, 26. aprillil kell 11.45 Haanja Kooli ees saab kohtuda TeamExtreme liikmete Sven Mansberg ja Juhan Peedimaaga, kes alustavad mootorratastel ümbermaailmareisi.

Reis toimub UNICEF i egiidi all ja motoks on “Life is a gift”. Teel  külastatakse UNICEFi lastekeskusi. Motomatka ettevalmistus on kestnud üle aasta ning muuhulgas läbiti 2012 aasta alguses proovireis Aafrikas, Marokos. Ettevalmistuse käigus on lisaks erinevatele koolitustele konsulteerinud mitmete kohalikke (Kesk-Aasia ) olusid tundvate inimestega ning tehtud palju  eeltööd vähendamaks võimalust liiga keerulistesse piirkondadesse ja  olukordadesse sattuda. Ettevõtmisest plaanib teha dokumentaalfilmi Viasat gruppi kuuluv TV3. Reisi saab reaalajas jälgida ka nende veebis ning Facebooki lehel.

Seni on mehed tööväliselt tegelenud surfamisega ning on TeamExtreme  liikmed. Surfireiside puhul tuleb tihti lennata ning maailm võib lennates petlikult väike tunduda. Reisi üheks motiiviks ongi endale  meelde tuletada, et see mitte nii ei ole. Teekonnal satutakse ilmselt suhteliselt askeetlikutesse tingimustesse, mis võiks panna  igapäevastest mugavustest uuesti rõõmu tundma. Samuti on sõitjatel piisavalt aega üksi olla ja lihtsalt paremaks inimeseks saada. Svenil  on kaks ja Juhanil kolm last, kellega kohtutakse vaheaegadel, kui tsikleid transporditakse üle ookeanide.

Teekond koosneb kolmest osast ja reisi kogukestvuseks on plaaneeritud aasta:
1. Kevad-suvi 2012 – Aasia: Eestist Musta mereni ja edasi läbi endiste kesk-aasia  liiduvabariikide Venemaa kaug-itta, Vladivostokki. Seejärel  saadetakse tsiklid laevaga Alaskasse.
2. Sügis 2012 – Ameerika. Alustades Anchoragest (Alaska), läbides Kanada ja Ameerika  Ühendriigid läänerannikut pidi Kaliforniani ning ajaloolist Route66 pidi Idarannikule, New Yorki. Laevatransport Euroopasse.
3. Kevad 2013 – Lissabonist (Portugal) Eestisse.

Planeeritud teekonna täpsem info riigiti:
Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina, Georgia, Türgi, Aserbaidžaan, Türkmenistan, Usbekistan, Tadžikistan, Kõrgõzstan, Kasahstan, Venemaa, Mongoolia, Alaska (USA), Kanada, USA, Portugal, Hispaania, Prantsusmaa, Belgia, Holland, Saksamaa, Taani, Rootsi, EESTI