Tag Archives: mess

Turismimessile TOUREST 2016 tuleb kohale Suure Munamäe vaatetorn

12.-14. veebruaril toimuval 25. rahvusvahelisel  turismimessil  TOUREST 2016 on Võru maakonna peaeksponaadiks originaalist mõnevõrra pisem Suure Munamäe vaatetorn. Võrumaa messiboksis on vaatetorni puitkonstruktsiooniga makett, millesse on huvilistel võimalik ka sisse ronida ja sealt messihallile pilk heita. Torni maketi taustaks on panoraamvaade Suure Munamäe Vaatetornist mille ees pilti tehes saab jätta mulje, et oledki Baltimaade kõrgeimas tipus.
Vaatetorni makett valmis Haanja Vallavalitsuse, Võrumaa Arenguagentuuri ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter koostöös.

Prindi välja tasuta Touresti 2016 kutse siitKOHTUMISENI MESSIL!

Rõuge kutsub tervisemessile

Rõuge valla tervisenõukogu kutsub kõiki tervisest ning heaolust hoolivaid ühinguid, spordiklubisid, ettevõtteid ja organisatsioone osalema 10. oktoobril Rõuges peetaval tervisemessil.

Rõuges on rahvaspordi mess toimunud juba kaks korda, sel aastal võetakse ette tervis laiemalt. Messi eesmärk on aidata kaasa tervist väärtustavate hoiakute kujunemisele ühiskonnas ja rääkida tervisest kui füüsilisest, vaimsest ja sotsiaalsest heaolust.

Mess toimub Rõuge spordihoones laupäeval, 10. oktoobril kell 12-17. Messiprogramm on kirev ja tegevusi on palju, nii et tasub tulla kogu perega.

Rõuge tervisemessil saab tutvustada oma ettevõtet või ühingut, viia läbi näidistegevusi, värvata uusi liikmeid, kohtuda uute potentsiaalsete koostööpartnerite, kaasamõtlejate ja kaasalööjatega. Sellest tuleb tore päev kõigi jaoks!

Ärge laske end heidutada messi pealkirjast – tervise all ei mõelda juba ammu enam ainult haiguste puudumist ja meeletut sportlikkust. Tervis on ka see, kui meie ümber on rõõmsad ja rahulolevad inimesed, kes jagavad ühiseid väärtusi ning on aktiivsed nii sotsiaalselt, vaimselt kui füüsiliselt.

Osalemissoovist palume teatada hiljemalt 28. septembriks aadressil kadrikangro@hotmail.com või telefonil 510 7487. Palun märkige, kui suurt pinda ja milliseid eritingimusi vajate ning kas plaanite läbi viia aktiivseid tegevusi.

Messil osalemine on tasuta!

Tule Haanja tiimi liikmeks “Maale elama” messile

Head Haanja valla inimesed, praegused ja tulevased ettevõtjad, maakodude omanikud, turismi arendajad ja teised huvilised!

Erinevalt mõnest varasemast aastast oleme tänavu Haanja poolt koos Rõuge valla inimestega ühiselt otsustanud osaleda „Maale elama“ messil, mis toimub 11. aprillil 2015 Tallinnas, Kalevi Spordihallis. See mõte ja otsus on sündinud valla volikogu külaelu- ja arengukomisjonis. Samas on asjal jumet ikkagi ainult siis, kui tõepoolest leidub piisav hulk kaasatulijaid.

Kuigi võib öelda, et siin Haanja kandis on erinevalt paljudest teistest piirkondadest elukoha või maakodu soetamise huvilisi niigi ja vaba kinnisvara pigem vähe saadaval, näitab teiselt poolt ikkagi Haanja valla elanike arv läbi aastate selget vähenemise tendentsi.

Teisalt on see mess ka väga hea võimalus tutvustada Haanja piirkonda kui eriliselt ilusat ja mõnusat elupaika, mille üle me ju kõik uhked oleme.

Seekordse messi alapealkirjaks on „Maale ettevõtjaks“. Korraldajate sõnul on sellise rõhuasetuse eesmärk võita senisest veel rohkem ettevõtlike inimeste tähelepanu, et julgustada neid looma maapiirkonnas endale, oma perele ja teistele kogukonna liikmetele töökohti.

Ootame oma messitiimi kaasamõtlejaid ja kaasalööjaid nii messi ettevalmistustel, messi ajal kui pärast seda. Ühe esimese asjana oleks vaja tegeleda näiteks oma piirkonna vabade elamispindade kaardistamisega, mida Luutsniku ja Plaani kandis on juba alustatud, aga seda peaks kindlasti tegema ka valla teistes kantides. Kõik head mõtted messiboksis pakutava osas on teretulnud ja loomulikult kõik, kes oleks valmis ise abiks olema 10.aprillil boksi ülesseadmisel ja 11.aprillil kohapeal, kui on vaja sadade huvilistega messipäeval suhelda. Ning ka pärast messi, nagu ütlevad korraldajad, kõige tähtsam osa alles algab, sest siis tulevad tõuke saanud huvilised kohtadele vaatama ja keegi peab neid ju kohapeal vastu võtma ning suutma võimalikult hästi kõige erinevamatele küsimustele vastata.

Palun andke märku oma soovist messitiimis kaasa lüüa Sulev Valnerile aadressil sulev.valner@gmail.com , tel 514 5061 või Tiia Zuppurile tiia@haanja.ee.

Juba eeloleval teisipäeval, 17. veebruaril toimub „Maale elama“ messil osalejaile tasuta messikoolitus kell 13.00-17.30 Tartus, Keskkonnahariduskeskuses, Lille 10. Uuri lähemalt!

Kui keegi tunneb, et tahaks juba seal Haanja tiimi liikmena osaleda, andke märku Sulev Valnerile.

Küsitlus: miks on hea Haanja vallas elada?

Käesoleva aasta 11. aprillil toimub Tallinnas kolmas “Maale elama” mess, mille alapealkirjaks on “Maale ettevõtjaks”.

Selleks, et messil edukalt tutvustada Haanja valda ja julgustada neid, kes plaanivad Haanjamaale tulla, on messimeeskonnal vaja teada miks on Haanja vallas hea elada ning mida meil on ettevõtlikele inimestele pakkuda.

Kui Sa soovid Haanjamaale uusi ettevõtteid või teenuseid, ootad siia aktiivseid uusi inimesi või hoopis muretsed Haanja valla väheneva elanikkonna pärast, siis vasta järgnevale küsimustikule. Küsimusi on 6 ja see võtab aega vähem kui 10 minutit.

Maamess toimub 24.-26. aprillil Tartus

Vaata lisa!

Võrumaa ettevõtjad Tourest messil Tallinnas

Lisaks teistele Võrumaa ettevõtetele on messile esindatud Rogosi mõis, Mooska talu, Suure Munamäe vaatetorn, JoniJon kommivabrik ja Haanja vald.

Võrumaa turismiettevõtjad osalevad Tourest messil 14.-16. veebruaril Tallinnas.

Võrumaa messipinnal tutvustatakse puhkamisvõimalusi, pakutakse mekkimiseks kohalikku toidukraami, viiakse läbi auhinnamänge ning jagatakse Võrumaad tutvustavaid trükiseid.

Messi üheks tegevuseks on Võrumaa sportimisvõimaluste ja -ürituste tutvustamine. Julgemad saavad mõõtu võtta aerutamistrenažööril, kus peaauhinnaks on pääsmed kahele Võhandu maratonile koos ööbimisega Kubija hotell-loodusspaas.

Oma tegemisi on esitlemas Vastseliina piiskopilinnus. Linnuserahvas jutustab linnuse lugusid, tutvustab peamaja tegemisi ja võimalustesi ning suveüritusti. Linnuserahva õpetuste järgi saab keerutada mesilasvahast küünla, proovida selga rõngassärki ja kiivrit ning tunda relvade raskust.

Lisaks tutvustavad enda tegemisi Ööbikuoru Villa, Tamme Puhkemaja, Rogosi mõis, Mooska talu, Suure Munamäe vaatetorn, JoniJon kommivabrik ja Haanja vald.

Reedel toimub Võru Maavalitsuse Minu Võrumaa kampaania, mille käigus jagatakse soovitusi Võrumaal puhkamiseks ja korraldatakse  loosimine. Pühapäeval toimub Võrumaa viktoriin, mille auhinnad on välja pannud Võrumaa turismiettevõtjad ja Võrumaa Turismiinfokeskus.

Võrumaa messiboksi tegevuste kava on nähtav www.visitvoru.ee kodulehel.

Tourest 2014 toimub Eesti Näituste messikeskuses, Pirita tee 28 Tallinn. Mess on avatud:

14.02.2014 10:00-12:00 spetsialistidele,
12:00-18:00 kõigile külastajatele
15.02.2014 10.00-18.00 kõigile külastajatele
16.02.2014 10.00-16.00 kõigile külastajatele

Touresti programm: www.tourest.eu

Rõuge valla esimene Rahvaspordi Mess

Kolmapäeval, 10. oktoobril 2012 algusega kl 18.00 saab toimuma Rõuge valla esimene RAHVASPORDI MESS, mille eesmärgiks on tutvustada paljudele valla inimestele juba tegutsevate spordigruppide ja muude tervisliku liikumisega tegelevate ühenduste tegevust, kaasates nii uusi liikmeid tervislikese tegevustesse. Samuti jagatakse infot tegevust alustavate treeninggruppide kohta. Oodatud on kogu valla rahvas ning huvilised kaugemaltki vanusest ja soost olenemata.

Rahvaspordi Mess koosneb väga paljudest tegevustest:
· Võimalus tutvuda spordihoone võimalustega (pallisaal, jõusaal, lauatennis, aeroobikasaal, dušid, saunad jne)
· Spordihoones tegutsevate trennide ja ringide tutvustused ja uute huviliste värbamine (pilates, jooga, eakate võimlemine, pallimängud jt)
· Omakandimehe Raul Olle innustav sõnavõtt tervislikust liikumisest ja selle positiivsetest mõjudest sinu tervisele
· vallas tegutsevate spordiklubide tutvustused ja uute huviliste värbamine. Esindatud on Rõuge Korvpalliklubi, Rõuge Jalgpalliklubi, terviseklubi Siruta, jalgrattaklubi Rõuge Racing Team, hokiklubi Rõuge Snaiprid, Rõuge Golfiklubi, Kiidi Talvepark jt
· Rõuge Perearstikeskuse läbiviimisel on võimalus mõõta tervisenäitajaid. Tõeste tulemuste saamiseks ei tohi paar tundi enne näitajate mõõtmist süüa-juua!
· Valla terviseprojekti järgmiste tegevuste tutvustamine (UjumisBuss, SuusaBuss, koolitused jne)
· Õrnemasoo võrkpalli ja/või korvpalli treeningute alustamise mõttetalgud
· Mõnusad aktiivse liikumise alternatiivid rahvamajast, infot jagavad sussisahistajad erinevatest tantsurühmadest: Kadrid, Murueided, Käsikäes
· Jagatakse infovoldikut kogu tervisliku liikumise infoga Rõuge vallas
· Tervisliku ümberkehastumiskampaania “Parim Muutuja” tutvustus ja kanditaatide esitamise võimalus
· Tervise edenduse ideenurk, kus võimalik kuulda ja ise esitada häid ideid sportliku harrastuse arendamisse.
· Kohal ka liikumisharrastuse – ja tervisespordisari “Võrumaa Mängud” – parim ravim tavalise inimese tervisele!
· Võru Orienteerumisklubi juht Sixten Sild tutvustab orienteerumise mitmekülgsust ja seikluslikkust ja elulisust
· Sõltuvushäiretest loobumise nõustamine, Veevi Hõrak
· Mõnusad arutelud sportlikel ja tervislikel teemadel, millest sünnivad ühe uued ideed.

Mess kestab orienteeruvalt kella 20.00-ni. Õhtut juhib Jaanus Mark. Tule ise, tule koos sõbra ja terve perega ning leia endale sobiv sportlik harrastus.
Korraldab Rõuge valla Tervisespordi Ümarlaud. Info messi kohta ja ideed messi veelgi paremaks ja huvitavamaks ülesehituseks Karel Saarna, tel 5560 3989 .

Koduleht: http://sport.rauge.ee/uudised/rouge-valla-esimene-rahvaspordi-mess/

Üritus Facebookis: http://www.facebook.com/events/288543001256359/