Tag Archives: lumeolud

Lumenäljas inimesed on teretulnud Haanjasse

Haanja spordikeskuse veebikaamera pilt 04.02.2017

Riigi Ilmateenistuse andmete kohaselt on Haanjas loodusliku lumikatte paksus 10 cm ning kõik talvesõbrad ja talvenautlejad on oodatud Haanja Puhke- ja Spordikeskuse suusaradadele, mis on valgustatud igapäevaselt kella 21.00-ni.

Samuti ootame kõiki talispordisõpru kaasa elama Swedbanki ja Hawaii Expressi noorte suusasarja võistlusele, mis toimub 4. veebruaril ja kus osaleb ca 600 noort murdmaasuusatajat ning samuti Värska Originaal noortesarja laskesuusavõistluse IV etapile, mis toimub 11. veebruaril.

Haanja Vallavalitsus
Juri Gotmans
Vallavanem

Haanja hoiab lumerekordit

Foto: HE erakogu

Käeolev talv on olnud erakordselt heitlik. Lumesajud on vaheldunud vihma ja lörtsiga. Pehme talv on toomas teravalt välja piirkondlikke erinevusi Eestimaal. Haanja kõrgustiku keskosas 1-2 kraadi madalam temperatuur on taganud püsiva ja paksema lumikatte. Täna mõõdeti Haanja vallas Tuulemäe ilmavaatlus punktis lumepaksuseks 24 cm, mis on Eestimaa rekord. Kuigi paljusid Haanja piirkonna külastajaid rõõmustab paks lumikate, mis pakub paremaid võimalusi talvisteks tegevusteks – suusatamine, uisutamine, kelgutamine, siis on see ka suur väljakutse lumetõrjeteenuse pakkujatele, kes on sellel talvel 4-5 korda teid lahti lükanud. See on kaks korda rohkem kui mujal Võrumaal.

Vaatamata keerulistele ilmaoludele ootavad Haanja suusarajad ja kõik teised turismiteenuse pakkujad külalisi Haanjamaale ehtsat talve nautima.

Juri Gotmans
Vallavanem