Tag Archives: jääolud

Jääle minek on tänasest keelatud!

Foto: erakogu

Arvestades kevadiste jääoludega keelas päästeameti peadirektor oma käskkirjaga alates tänasest, 4. aprillist siseveekogudel jääle mineku igal pool Eestis. Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi, säästa inimelusid ning kutsuda inimesi turvaliselt käituma. Jääle mineku keelu eirajaid võidakse väärteomenetluse alusel rahatrahviga karistada.

„Lähipäevadeks lubatakse ilma olulist soojenemist, mis tähendab, et siseveekogude jää muutub väga hapraks ega kanna enam inimest. Kindlasti ärge jätke veekogude läheduses tähelepanuta oma lapsi ja lemmikloomi. Loomad ja lapsed ei taju hapra jääga seotud ohtusid ja võivad läbi õrna jää vette vajuda ning iseseisvalt sealt enam välja tulla ei suuda,“ rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala, „Varasemad kogemused näitavad, et kevadel jää sulamisega esineb eeskätt probleeme kaluritega, kes päästjate keeldu eirama kipuvad. Käesoleval aastal on kalastamise käigus hukkunud 2 inimest.“

Päästeamet rõhutab, et eirates jääle mineku keeldu ja päästjate korraldust jäält lahkuda, võivad päästjad kutsuda sündmuskohale politsei, kes algatab vastava väärteomenetluse.

Lauri Kool, Päästeameti kommunikatsiooninõunik
www.paasteamet.eewww.facebook.com/paasteamet