Tag Archives: Haanjamaa suitsusauna nädal

Haanjamaa suitsusauna nädal on täies hoos

Eile, 9. augustil 2018 alanud traditsiooniline Haanjamaa suitsusauna nädal ehk võru keeles Haanimaa suidsusanna nätäl toimub juba 8. korda.

Sündmus algas vanemate saunakommete õpitoaga Mooska talus. Kombe kohaselt peetakse neljapäeviti suitsusaunas kombeid ja ravitsetakse. Räägitud sai vanematest saunakommetest ja esivanematega suhtlemisest suitsusaunas, ning loomulikult ei puudunud üks korralik suitsusaunas käik.

Täna, 10. augustil algusega kell 10:00 toimub Kikkasepa talus Haava külas suitsusauna kerise parandamise ja rekonstrueerimise õpituba, kus kõpitsetakse vana kerist, korjatakse kerisekivid ja pannakse kivid kerisele. Põnevat toimetamist on ka naistele ja lastele. Töötoa kohtade arv on piiratud, osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 15 € täiskasvanu. Õhtul kell 19:00 algab Haanjas Suurel Munamäel traditsiooniline ILOÕDAK kontserdiga  „Aitäh, Valter Ojakäär“. Liina Saar, Helin-Mari Arder ja Ivi Rausi laulavad Valter Ojakääru laule. Pilet 10 € eelmüügist ja 12 € kohapeal.

Continue reading

Iloõdak Plaksi külas

iloõdak

Haanjas toimub taas Suvetare

suvetare2016

Pühapäeval, 14. augustil kell 11-13 kutsuvad Haanja naised ja mehed Haanjamaa suitsusaunanädala raames kõiki Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, mekitakse lõkkel valmistatud rooga. Uuri edasi suitsusaunanädala kohta!

Haanimaa VI suidsusanna nätäl

Foto: K. Raitio

Traditsiooniks saanud ja järjekorras juba 6. Haanjamaa suitsusauna nädal toimub 11.-14. augustil 2016 Võrumaal.

Suitsusaunas käimine on mitmetes Haanjamaa peredes tänaseni loomulik elu osa. Igal saunal on oma lugu ja omad traditsioonid. Jagame ning tutvustame külalistele seda väärtuslikku, mis meil on.

Silma tasub peal hoida nii sündmuse kodulehel kui Facebooki keskkonnas.

Haanjamaa suitsusauna nädal Reporteris

Iloõdak Plaksi külas

Kolmandat aastat järjest ootab Haanjamaa suitsusauna nädala raames Plaksi külas Tuulepesa talu pererahvas inimesi osa saama heast muusikast reedel, 7. augustil 2015 algusega kell 19. Kaasa võib võtta sõbrad, piknikukorvi ja hea tuju!

V Haanjamaa suitsusauna nädala programm on selgunud

Head suitsusaunahuvilised, tänavu toimub Haanjamaa suitsusauna nädal juba viiendat aastat järjest. Seekord 6.-9. augustil 2015. Traditsiooniliselt on võimalik osa saada erinevatest suitsusauna teemalistest töötubadest, saunast ja saunakultuurist endast, suvõtarõst ning paljust muust. Loe täpsemalt Haanjamaa suitsusaunanädala programmi lehelt ja anna oma tulekust kindlasti ka teada!

Foto: Piret Almiste