Tag Archives: Haanja Puhke- ja spordikeskus

Haanja lasketiiru üürib SÜ Võru Biathlon

Haanjas on juba alates 2005. aastast puhke- ja spordikeskuse juures laskesuusakeskus. Igal aastal on keskuses korraldatud 2-4 laskesuusavõistlust ja 2-4 laskejooksu võistlust. Neist suuremad on olnud Armee MM laskesuusatamises 2006. aastal, IBU Cup laskejooksu etapid 2008. ja 2011. aastal ning lahtised Euroopa Meistrivõistlused 2013. aastal. Samuti on keskust aktiivselt kasutanud treeningkeskusena nii Eesti kui ka teiste riikide klubid ja võistkonnad. Keskus omab IBU B kategooria laskesuusakeskuse litsentsi.

Foto: erakogu

Laskesuusakeskust on Haanja vald algusest peale arendanud koostöös Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni (ELSF) ja SÜ Võru Biathloniga. Täna teatas vald, et SÜ Võru Biathloniga sõlmiti 10-aastane üürileping, mis vallavanem Juri Gotmansi sõnul annab võimaluse keskuse laialdasemaks kasutamiseks. SÜ Võru Biathlon soovib ka järgnevatel aastatel kasutada laskesuusakeskust aktiivse treening- ja võistluskeskusena ning lisaks eeltoodule taotleb koostöös ELSF-ga ja Haanja vallaga laskesuusakeskuse rahvusvahelise B-litsentsi pikendust  ning uute rahvusvaheliste võistluste korraldamist.

Haanja terviserajad arengu ootuses

finish

Eile, 5. augustil külastas Haanja puhke- ja spordikeskust SA Terviseradade juhataja Heros Kressa, kellele vallavanem Juri Gotmans tutvustas kohalikke terviseradu ning tulevikuplaane.

Haanja vald kavandab piirkonna konkurentsi tugevdamise programmist investeeringuid 2 km kergliiklustee rajamiseks suusaradadele ning platsi ja tehislume tootmise süsteemide ehitust. Planeeritud tööde maksumus on ca 1,1 miljonit eurot. Tööde teostamise perioodiks on planeeritud aastad 2016-2017. Perioodil 2003-2014 on Haanja vald investeerinud Haanja puhke- ja spordikeskuse arendamisse ca 1,5 miljonit eurot.

Haanja vald

Tule Haanjasse lumepäevale!

Kolme riigi laskejooksu sportlased võistlesid Haanjas

19. juulil toimus Haanja Puhke- ja Spordikeskuses Piletilevi karika IV etapp, millest võtsid osa kolme riigi  – Eesti, Läti ja Kasahstani – sportlased. Võistlusel osales 95 sportlast ja see oli viimane etapp selles sarjas.

16. ja 17. augustil 2014 toimuvad Haanjas Eesti karikavõistlused laskejooksus.

Euroopa Koostööpäev toob külalisi Haanja Puhke- ja spordikeskusesse

Eesti- Läti programmi sekretariaat koostöös Haanja vallaga tutvustab huvilistele Eesti-Läti programmi raames rahastatud projekti ning Haanja Vallavalitsus annab ülevaate, kuidas on projekt aidanud kaasa piirkonna arengule ning kuidas on kulgenud edaspidine koostöö Läti partneritega. Lisaks sellele saavad kõik huvilised proovida kätt laskmises Haanja lasketiirus.

Haanja vald sai 2008.a. raha Est-Lat programmist projektile „Haanja-Aluksne kõrgustik“, mille raames soetati Haanjasse rajatraktor, saadi rahvusvaheline litsents laskesuusakeskusele, korraldati väljaõpe spordikohtunikele, anti kõikidele huvilistele suusatamise algõpe, viidi läbi laste spordilaagrid, koostati Aluksne rajooni talispordikeskuse tehniline projekt ja soetati Läti partnerile kaks lumekahurit.

Need investeeringud on aidanud korraldada Haanja Puhke- ja spordikeskuses mitmeid Eesti MV ja rahvusvahelisi võistlusi murdmaa- ja laskesuusatamises, maastikujalgratta võistlusi ja orienteerumisvõistlusi, neist suuremad olid IBU karikasarja etapid 2008, 2011 ja Euroopa MV 2013 laskejooksus.

Ellu viidud tegevused on aidanud kaasa ettevõtluse arengule piirkonnas, nii on saanud toitlustus-, majutus- ja kaubandusettevõtted pakkuda oma teenuseid sportlastele, treeneritele, kohtunikele ja pealtvaatajatele, kes osalevad erinevatel võistlustel.

Mitmed spordiklubid ja välisvõistkonnad Lätist, Leedust, Venemaalt on avastanud Haanja kui hea treeningkeskust, kus saab teha edukalt ettevalmistustreeninguid.

Haanja lasketiirus treenivad Venemaa laskesuusatamise tipud

Haanja puhke- ja spordikeskuses on suvetreeningutel Venemaa koondise laskesuusatajad Ivan Tcherezov, Maxim Tchoudov, Andrei Makoveev ja Olga Vilukhina, kes teevad ettevalmistusi Sotši taliolümpiaks ja MM-sarja võistlusteks.

2.-4. augustini toimuvad Haanja puhke- ja spordikeskuses Euroopa Meistrivõistlused laskejooksus, kus osalevad 12 riigi sportlased.

Haanja on varem kahel korral, 2008. ja 2011.a, võõrustanud suvebiatloni IBU karikasarja etappe ning 2007.a sõjaväelaste talvist MM-i.

Juri Gotmans
Vallavanem
517 4584

Haanja Puhke- ja spordikeskuse juurde valmis tehnika hoiuruumi I etapp

Haanja Puhke- ja spordikeskus sai endale vajalikud tehnika hoiuruumi pindalaga 84 m2. Esimeses etapis ehitati välja ehituskonstruktiivne osa ning avatäited. See võimaldab Haanja vallal paremini hoiustada suusaradade hooldamiseks vajaminevat tehnikat ja inventari.

Esimese etapi ehitusmaksumus oli 21 000 eurot, sellest 15 000 eurot saadi Kultuuriministeeriumilt ja 6 000 oli valla osalus. Teise etapi tööde käigus on kavas soojustada seinad ja lagi ning betoneerida põrandad ja välja ehitada elektrisüsteem.

Eelnimetatud hoone on üks osa Haanja Puhke- ja spordikeskuse vajaminevast investeeringust. Lisaks eeltoodule on kavas taotleda raha Haanja Puhke- ja spordikeskuse juures asuva laskesuusatamise stardi- ja finišiala laienduseks ja 2 km rolleriraja ehituseks. Planeeritava ehituse kogumaksumus on ca 1,2 miljonit eurot

Juri Gotmans
Vallavanem
517 4584