Tag Archives: Haanimaa suidsusanna nätäl

Haanjamaa suitsusauna nädal on täies hoos

Eile, 9. augustil 2018 alanud traditsiooniline Haanjamaa suitsusauna nädal ehk võru keeles Haanimaa suidsusanna nätäl toimub juba 8. korda.

Sündmus algas vanemate saunakommete õpitoaga Mooska talus. Kombe kohaselt peetakse neljapäeviti suitsusaunas kombeid ja ravitsetakse. Räägitud sai vanematest saunakommetest ja esivanematega suhtlemisest suitsusaunas, ning loomulikult ei puudunud üks korralik suitsusaunas käik.

Täna, 10. augustil algusega kell 10:00 toimub Kikkasepa talus Haava külas suitsusauna kerise parandamise ja rekonstrueerimise õpituba, kus kõpitsetakse vana kerist, korjatakse kerisekivid ja pannakse kivid kerisele. Põnevat toimetamist on ka naistele ja lastele. Töötoa kohtade arv on piiratud, osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 15 € täiskasvanu. Õhtul kell 19:00 algab Haanjas Suurel Munamäel traditsiooniline ILOÕDAK kontserdiga  „Aitäh, Valter Ojakäär“. Liina Saar, Helin-Mari Arder ja Ivi Rausi laulavad Valter Ojakääru laule. Pilet 10 € eelmüügist ja 12 € kohapeal.

Continue reading

Haanimaa VI suidsusanna nätäl

Foto: K. Raitio

Traditsiooniks saanud ja järjekorras juba 6. Haanjamaa suitsusauna nädal toimub 11.-14. augustil 2016 Võrumaal.

Suitsusaunas käimine on mitmetes Haanjamaa peredes tänaseni loomulik elu osa. Igal saunal on oma lugu ja omad traditsioonid. Jagame ning tutvustame külalistele seda väärtuslikku, mis meil on.

Silma tasub peal hoida nii sündmuse kodulehel kui Facebooki keskkonnas.

Kontsertõhtu “Iloõdak” Haanjamaal

Homme, 8. augustil kell 19 Haanja vallas Plaksi külas Tuulepesa talus toimub õhtukontsert, kus head muusikat teevad sõbrad kohalikult Võrumaalt ja kaugemaltki. Oodata on üllatusesinejaid!
Kaasa võtke hea tuju, istumise alla tekk, piknikukorvi midagi ja usume, et kujuneb meeldejääv õhtu!
NB! Ka suitsusaun on köetud!

IV Haanimaa suidsusanna nätäl 8.-10. augustil

Meie sündmust iseloomustavad kõige paremini sõnad ‘lihtsus’ ja ‘loomulikkus’. Suitsusaunas käimine on mitmetes Haanimaa peredes tänaseni loomulik elu osa. Igal saunal on oma lugu ja omad traditsioonid. Jagame ning tutvustame meie külalistele seda väärtuslikku, mis meil on.

Meie suitsusaunanädal on mõeldud eelkõige inimestele, kes soovivad aja maha võtta ja kulgeda loomulikult. Mõelda hetkeks olulistele asjadele ja tegeleda ‘päris’ eluga. Saunapäeval on saunalised kaasatud kõikidesse tegevustesse, mida tuleb ühel saunapäeval teha: puude tassimine, sauna kütmine, vee tassimine… Koos tehakse väiksemaid talutöid, valmistatakse lõuna- ja õhtusööki. Ühesõnaga veedetakse üks loomulik päev Haanjamaal. Lisaks saunale on oluline roll ka traditsioonilisel pärimusmuusikal ja käsitööl, mis on osa sellest nädalast. Samuti toimuvad erinevad õpitoad, mis on tihedalt seotud suitsusauna ja loomuliku eluviisiga.

Kõik inimesed, kes soovivad osa saada meie sündmusest, tulge meile külla!

Täpsema info toimuva kohta leiad kodulehelt programmi lingi alt.

IV Haanimaa suidsusanna nätäl saab seekord toimuma 8.-10. augustil 2014

Haanjamaa suitsusauna nädal jätkab traditsiooni ka sel aastal ning juba neljandat korda toimub maalilisel Haanjamaal suitsusaunade ja suitsusaunakultuuri tutvustamine huvilistele.

Reedel, 8. augustil algusega kell 12 leiab aset saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mikk Sarve juhendamisel Mooska talus. Samal ajal toimub palgi tappimise ja varamise õpituba Aivar Jallai juhendamisel Ööbiksaare talus. Kell 19 ILOÕDAK Plaksi küla Tuulepesa talus (tasuta!).

Laupäev, 9. august on suitsusaunapäev. Koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa traditsioonilisest rahvamuusikast.

Pühapäeval, 10. augustil kell 11 algab Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit Plaanilt, Papi Talust. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit on tasuta, aga sõidetakse oma autodega ja ringsõit kestab paar tundi. Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, proovida saab rahvapille ning mekkida lõkkel valmistatud rooga.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta! 

Suitsusaunanädala koosoleku aeg muutus!!

Tere taas!

Meie 20. veebruariks planeeritud suitsusaunanädala teemaline koosolek langeb kahjuks kokku maavanema vastuvõtuga, kuhu mõned meist on kutsutud ja kuidagi ei tihka minemata jätta.

UUS KOKKUSAAMISE AEG:
KOLMAPÄEV, 26. VEEBRUAR 2014 KELL 18:00
HAANJA RAHVAMAJAS

Kõik huvilised ja uued saunapered on oodatud!
Kadri, Kärt & Eda

Suitsusaunanädal toimub ka 2014. aastal

Head Haanjamaa suitsusaunahuvilised!

Augusti teisel nädalavahetusel toimuva IV Haanjamaa suitsusaunanädalani on küll veidike veel aega, kuid ikka on hea varakult valmistuma hakata. Kui Sul on suitsusaun ja Sa tunned huvi suitsusaunanädala vastu, siis ootame Sind 20. veebruaril kell 18 Haanja rahvamajja.

Arutame üheskoos, kuidas sel aastal seda vahvat üritust korraldada. Kui Sul ei ole võimalik kohale tulla, kuid huvi ürituse vastu on olemas, siis anna endast märku Eda Veerojale telefonil 503 2341 või e-posti teel eda.veeroja@gmail.com.