Tag Archives: film

Suure Muna kinos “Tuulte tahutud maa”

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm “Tuulte tahutud maa” teeb kummarduse Eesti loodusele, loodusele mis on meie visiitkaardiks.

Aegadest, mida keegi ei mäleta, kõnelevad meile aastatuhandete jooksul kootud maastikud. Ükski element ei ole siia potsatanud juhuslikult, vaid on tahutud siinsete asukate ja stiihiate omavahelise võitluse kiuste. Igat puud ja rohukõrt on hoolikalt lõigatud või lõikamata jäetud, loomi on hoitud ja eemale peletatud, hääled on toodud lähemale ja sätitud kooris kõlama. Kõik vastavalt võimalustele-tarvidusele. Maastike mustrites on kestma jäänud meie esivanemate püüdlused ja ilumeel.

Läbi looduse avanevad meie mineviku püüdlused ning meie iseloom, mida maastikud on tuhandete aastate jooksul hoidnud ja tahunud.

Film on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud filmiprogrammist.

Pilet 4€

Vaata sündmuse Facebooki lehte!

Lastekino Suure Muna kohvikus igal pühapäeval

24250905_1848877845140748_925778676_o

Filmi vaatamine Haanja koolis

Hea lapsevanem!
11. novembril kell 16.30 vaatame Haanja koolimajas õpetlikku filmi
„Hoia minust kinni“.
Filmi näitab Õiguskantsleri büroo laste õiguste kaitse osakond. Film räägib kiusamisest, on küllalt karmi sisuga ning seetõttu aitab filmi lahti mõtestada psühholoog Mariana Saksniit. Filmi pikkus on 1 tund ja 20 minutit, millele lisandub kindlasti u 1 tund arutelu.
Mõtle, kas sa tead, mida su laps teeb ja mõtleb? Oled sa kindel, et sinu last ei kiusata? Mis on need märgid, mis viitavad võimalikule kiusamisele? Kiusamist, ka väikest ja tühist, on vaja märgata varakult, et vältida hullemat…

Palun registreeri oma osalemine lapse klassijuhataja või lasteaiaõpetaja juures, et meil oleks teada täpne osalejate arv.

Ära jäta tulemata! Sinu märkamisest oleneb palju!
Haanja kooli hoolekogu

Kirjandus- ja filmiklubi Sänna Kultuurimõisas

Sänna Kultuurimõis annab teada:

Reedel, 9. detsembril kell 19 on kirjandusklubi avaõhtu. Esinevad kirjanik Jaan Kaplinski ja astronoom Jaan Pelt. Fookuses maailma loomine. Kirjandusklubi läheb sujuvalt üle filmiklubiks. Sel korral rezhissöör Darren Aronofsky “Allikas” (The Fountain”).
Soovituslik annetus 2 EUR. Toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm.

Sänna Kultuurimõis

Novembris esilinastub Haanjas film “Täitsa Lõpp”

Filmi lühisünopsis:

Käes on detsembrikuu ja jõulud, aga väljas lõõmab päike. Miski on mäda! Maiade kalender ennustab lähenevat maailma lõppu ja nüüd peab igaüks otsustama, kuidas veeta elu viimased päevad. Rait tahab jõuda oma eluaegse jumaldatu, Lenna Kuurmaa juurde. Sõber Mihkel peab aga päästma maailma, ohverdades Lenna päikesejumalale. Brenda tahab põgeneda oma diktaatorliku ema eest, kuid teda ajavad taga hullumaja sanitarid. Ervin võidab hunniku raha, kuid mõistab, et raha kulutamiseks pole enam aega ning soovib suurest ahastusest surra. Kõikjal üle Eesti valitseb segadus. Aga lootus sureb viimasena ning õnneks saabub ka lõpp.

Maailma esimene ja eestlaste endi valmistatud talgufilm “Täitsa Lõpp” on ilmatu tempoga roadmovie läbi Eesti kulgemisest, heade inimestega kohtumisest ja ogarate inimestega toime tulekust ning soovitud armastuse leidmisest.

Film on märgistusega MS12 ehk mitte soovitav alla 12-aastastele.

11. novembril 2011 kell 20.11 Haanjas
Pileti hind 3 € ja 2 € (õpilane, õpetaja, tudeng, pensionär, ajateenija)