Tag Archives: ettevõtlus

Võrumaa ettevõtjad on oodatud tasuta koolitusele “Persoonibränd ja ettevõtte bränd – kasutamata turudusvõimalus”

Koolitus toimub reedel, 9. novembril 2018 Kubija hotell-looduspaas algusega kell 9. Koolitaja on Signe Ventsel.

Koolitus on sobilik ettevõtjatele, kes on tööandjad peale enda veel teistelegi, samuti on oodatud need ettevõtjad, kes on loonud töökoha endale või oma perele. Koolituse käigus on võimalik mõtestada ennast ettevõtjana ning saada mõtteid ja ideid turundustegevuste tõhustamiseks.

Töömaailm on muutumas ja muutumas on nii töö olemus, tööalased suhted, töö tegemise vormid ning kõik tavapärased turundusplaanid võiks paigutada turundusmuuseumi. Üha rohkem ja rohkem tuleb eri aspektides esile sõna bränd, mis tõesti oli enne suurt digimeedia avardumist vaid tarbija toote fookuses. Vähem on nendes situatsioonides siiani tähelepanu pööratud meeskonnaliikmete persoonibrändi arendamise olulisusele ja sellele, millist mõju avaldab tugeva persoonibrändiga juht meeskonnaliikmetele ja millist mõju meeskonnaliikmed omakorda tööandja brändile ja tarbija brändile.

Koolitus on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine siin: https://goo.gl/forms/gYw0r0sWazPAa12D2

Loov Eesti+ Maa toob ettevõtluse- ja tootearenduse tippkompetentsi Kagu-Eestisse

Loov Eesti+Maa  alustab septembris kohaliku ettevõtluse edendamisele suunatud programmiga, mille eesmärk on pakkuda uusi ja innovatiivseid lahendusi, et aidata ettevõtetel oma tooteid arendada ja ekspordikäivet kasvatada. Olete oodatud osalema!

Programm on jagatud viide etappi. Esimeses etapis peetavates innovatsioonilaborites  kogutakse ideid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda, teises on TeamLabi formaadis võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning  kogenud mentorite käe all tekkinud ideid edasi arendada. Kolmandas etapis saab liituda 8 kuud kestva veebipõhise tootearendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivad spetsialistid annavad juhiseid oma idee arendamiseks. Kui toode juba valmis ning plaan minna välisturule, siis saab liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+, kus saab tuge sihtriigis elavatelt ekspordispetsialistidelt. Kogu programmi ulatuses on oluline koostöö ning võrgustamine nii kohalike kui ka sihtriikide ettevõtetega.

Continue reading

Haanja valla ettevõtluspäev

toimub kolmapäeval, 19. novembril 2014 Haanjas

Päevakava:
Kell 14.00-15.00 individuaalsed nõustamised ettevõtjatele vallamaja II korruse saalis. Ettevõtjate individuaalne nõustamine – Võrumaa Arenguagentuuri ettevõtluskonsultant Ivi Martens. Nõustamiseks vajalik eelregistreerimine telefonil: 5349 7303 või 786 8367, e-post: ivi@vaa.ee. Nõustatakse nii alustavaid kui tegutsevaid ettevõtjaid.
Kell 15.00-16.30 maksuseaduste muudatused 2014. a II poolaastal rahvamaja kaminasaalis. Maksu- ja Tolliameti esidajad räägivad järgmistel teemadel:
• töötamise registri käivitumisest ja sellega seotud probleemidest;
• 1. novembrist kehtima hakanud KMD INF (käibemaksudeklaratsiooni lisa);
• 1. detsembrist kehtima hakkavast käibemaksuseaduse muudatustest sõiduauto sisendkäibemaksu osas;
• alates 2015. aastast kehtima hakkavad muudatused PRIA toetustes, uus TSD;
• Maksu- ja Tolliameti kodulehe tutvustus;
• küsimustele vastamine.
Kell 17.00-18.00 metsaomanike meelespea rahvamaja kaminasaalis. Erki Sok Erametsaliidust räägib olulistest aspektidest Haanjamaa metsa majandamisel.
Kell 18.00 -… ettevõtjate ümarlaud rahvamaja kaminasaalis, vaba arutelu.

Ettevõtluspäevale on oodatud kõik, kellele teemad huvi pakuvad. Info ja registreerimine: Tiia Zuppur, 787 8860, 5301 7901, tiia@haanja.ee.

Ettevõtluspäeva korraldavad Võrumaa Arenguagentuur ja Haanja Vallavalitsus.

Enne ettevõtluspäeva, alates kella 14-st toimub rahvamaja suures saalis Haanja, Rõuge ja Vastseliina turismiettevõtjate ajurünnak “Haanjamaa turundusvajadused ja ideed aastateks 2015-2020”.

Valminud on Rõuge-Haanja ettevõtlusalane infoportaal KOHALIKULT KOHALIKULE

kohalikule-bannerHead ettevõtjad ja ettevõtlikud inimesed!

Oleme valmis saanud Rõuge ja Haanja inimestele suunatud kodulehe www.kohalikule.ee ehk kohalikult kohalikule.

Mitmetel varasematel koosolekutel ettevõtjatega on olnud juttu vajadusest infoportaali-infopanga järele, kus inimesed saaksid teada anda oma pakutavatest teenustest ja toodetest, kus saaks teavitada oma oskustest ja erinevatest ettevõtmistest ning jagada ostu-müügi kuulutusi. On olnud jutuks, et vallakodanikud ei tea täpselt, mida oma vallas pakutakse: kes tegeleb autoremondi, kes metallitööga, kelle käest oleks võimalik tellida sünnipäevaks torti, kust saab osta mune, kartulit ja muud juurvilja, kes pakub käsitööd müügiks, kes teeb perepilte, kust saab tellida saematerjali jne.

Nüüd on selline infokeskkond loodud. Seda saavad TASUTA kasutada kõik Rõuge ja Haanja valla elanikud ja ettevõtjad. Kodulehele on vaja vaid sisse logida ja ennast kasutajaks registreerida ning kuulutuste-teadete ja muu info lisamise võimalus on olemas. Oma kuulutusi saate portaalis ise muuta-täiendada ning aegudes maha võtta. Samuti saavad kõik kodulehelt otsida vajalikku infot.

Kutsume kõiki üles oma teenustest ja toodetest kodulehe kaudu teada andma. See on kasulik nii teie ärile kui vallarahvale info saamise mõttes. Ei tasu olla tagasihoidlik arvates, et toodang pole infopangas avaldamiseks piisavalt atraktiivne. Kõik, mida meil siin kohapeal toodetakse ja teenusena pakutakse, on kellelegi vajalik. Andkem siis sellest teada, et kliendid meid üles leiaksid!                     

Kuna tegemist on uue “asjaga”, oleme tänulikud igasuguse tagasiside eest. Andke palun kohe teada, kui näete veebilehel probleemi. Küsimuste korral saate pöörduda lehe administraatori poole telefonil 785 9232 või e-posti teel jaanus@rauge.ee.

Tutvusta enda või oma ettevõtte tooteid ja teenuseid Haanja ja Rõuge valla koostöös valminud infoportaalis kohalikule.ee !

Tasuta nõustamine alustavale ja tegutsevale ettevõtjale

Võrumaa Arenguagentuuri ettevõtluskonsultant nõustab ettevõtjaid Haanjas 20. veebruaril 9.00-12.00. Nõustamine toimub eelregistreerimisega. Kui kliente nõustamisele registreerunud ei ole, jääb nõustamine ära.

Lisainfo: Ivi Martens, 5349 7303, 786 8367, ivi@vaa.ee

Haanja valla seltsielu eestvedajad ja ettevõtjad, kutsume teid!

Haanja valla ettevõtluspäev

HAANJA VALLA ETTEVÕTLUSPÄEV
21. novembril 2013, HAANJAS

Päevakava:
Kell 13.00 – 14.30 vallamaja II korruse saalis ettevõtjate individuaalne nõustamine – Võrumaa Arenguagentuuri ettevõtluskonsultant Ivi Martens.
Nõustamiseks vajalik eelregistreerimine telefonil 5349 7303, 786 8367, e-post: ivi@vaa.ee

Kell 15.00 – 16.30 rahvamaja kaminasaalis Maksu- ja Tolliameti esidaja räägib maksumuudatustest 2014. aastal, lisaks FIEde maksustamisest, käibemaksust
ja erisoodustustest.

Kell 16.45 -17.00 rahvamaja kaminasaalis ülevaade ettevõtlusest Haanja vallas, valla kodulehel olevatest võimalustest, ettevõtete külastamisest ja muudest päevakajalistest teemadest.

Kell 17 rahvamaja kaminasaalis ettevõtjate ümarlaud, arutelu Haanja valla ettevõtjate koostöö teemal. “Tule külla!” päeva korraldamine, infobaasi loomine – edasised tegevused.

Ettevõtluspäevale on oodatud kõik, kellele teemad huvi pakuvad. 
Ettevõtluspäeva korraldavad Võrumaa Arenguagentuur ja Haanja Vallavalitsus.