Category Archives: Galerii

Galerii: heategevuskontsert Suurel Munamäel

Heategevuskontsert Suurel Munamäel 12. augustil 2016. Üles astusid Väägvere Külakapell, Lahedad Mutid Lahedalt ja Lõõtsakunn Heino Tartes. Õhtut juhtisid Urve Järg ja Ilmar Tagel. Piletitulu läks invataksojuht Ants Väärsile uue invatakso ostmiseks.

Täna oli Rogosi mõisas ilus kontsert

Alen Veziko kontsert Rogosi mõisas #alenveziko

A photo posted by Haanjamaa Elu (@haanjamaaelu) on

Õhuvägi teeb Kevadtormi õppusel Lõuna-Eestis madallende

foto: erakogu

foto: erakogu

Mais toimub igakevadine suurõppus Kevadtorm, millel osaleb ka Eesti õhuvägi koos liitlastega. Seetõttu võib õhus märgata meie ja meie liitlaste erinevaid lahinglennukeid.

Õppuse peamine territoorium asub Lõuna-Eestis ja seega on siinses taevas rohkem lennuvahendeid. Õhuharjutuste käigus toimuvad ka madallennud ajavahemikus 4. -20. mai.

Vältimaks korduvaid ülelende püüab õhuvägi hajutada madallendude lennumarsruute. Madallennud toimuvad ohutus kõrguses, mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal. Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Plaanide kohaselt võib Lõuna-Eesti taevas näha Poola hävitajaid-pommitajaid Su-22, USA hävitajaid F-15C, Eesti õhuväe õppereaktiivlennukeid L-39 ja meie koptereid R-44. Lende võivad teha ka Suurbritannia hävitajad Eurofighter Typhoon.

Droonilendude kooskõlastamiseks õppuse ajal õppuse piirkonnas palun kontakteeruda Eesti õhuväe õhuruumi planeerimise ohvitseriga telefonil +372 5681 4126.

Haanja valla sünnipäevanädal algas suure koogipeoga!

Täna, 10. jaanuaril sai Haanja vald 25-aastaseks. Terve järgmise nädala toimuvad erinevad sündmused ja pidustused selle tähistamiseks. Täna sai sünnipäevanädal avapaugu suure küpsetamise näol. Üleskutse on ka kogu nädala jooksul küpsetada kooke/torte ja neist pilte Haanja valla Facebook’i lehele postitada! Mitmed tublid tähistajad on seda juba teinud. Fantastilisi pidustusi kõigile!

Plaani Kotus: Ühendasime vajaliku kasulikuga! Kondiitri kiirabi Mairelt saime teada väga palju õpetlikku tordi valmistamise kohta ning tähistasime Haanja vald 25 juubelinädala algust – tordipäeva!

kook Haanja külast

Lihtne, kuid kindlasti väga maitsev kook Haanja külast!

Maris Kivistik: Uue-Saaluse külarahval oli Haanja valla sünnipäevaks mitu väikest torti ja palju muudki hääd-paremat!

Aare Eiche: Plaksi küla tähistas Haanja valla sünnipäeva lumise tordiga!

Regina Jõgeva: Ilusat aastapäeva!

Ruta SIsas: Palju õnne ja edukaid kordaminekuid Haanja vald!!! Olen uhke oma kodukoha üle!!

Vaskna turismitalus oli täna väga töine päev aga samas ei unustatud Haanja valla 25 sünnipäeva tähistada. Palju õnne!

“Väike Suslik”: Palju õnne Haanja vallale! Magusale vahelduseks üks võileivatort ka!

Pille Saarnits: Palju õnne Haanja vallale! Leoski küla ja Meelaku küla

Tiia Zuppur: Andsumäe, Kuklase, Murati ja Tsiiruli küla rahvas pidulauas. Palju õnne koduvallale!

Tõnis Anton: Haanja valla 25. juubeli auks valmistet sidruni-toorjuustutort maitses imehea. Palju õnne, Haanja vald!

Triinu Tintso: Palju õnne juubilarile 25. sünnipäeva puhul. Õnnesoovid külmast ja talviselt Ruusmäelt

Suhka turismitalu: Ala-Suhka naistel siis selline tort valla 25aasta juubeliks

Egle Kõva: Palju-palju õnne, Haanja vald!

Aili Valb: Edu ja õnne Haanja vald!

See väike album on kogutud vallarahva postitatud piltidest. Kui veel enne koogi isu ei olnud, siis peale seda galeriid peaks neelud juba käima… postita omatehtud koogist pilt kindlasti ka Haanja valla Facebook’i lehele!

Vaata “Haanja vald 25” programmi ja täpsemat ajakava!

Suure Munamäe vaatetorni külastajate arv kasvas möödunud aastal 9%

2015. aastal külastas Suure Munamäe vaatetorni 37 364 külastajat, mis oli 9% suurem võrreldes 2014. aastaga. Renoveeritud vaatetorni rekord on pärit aastast 2007, mil torni külastas 55 000 inimest. Kolmel viimasel aastal on külastajate arv iga-aastaselt kasvanud. Suure Munamäe vaatetorn asub Baltimaade kõrgemas tipus – 318 meetri kõrgusel merepinnast. Vaatetorni platvormilt avaneb imeilus vaade kuppelmaastikule ning hea nähtavuse korral on võimalus vaadata ümbrust 40-50 km raadiuses.

Seoses Haanja valla 25. juubeliga on Suure Munamäe vaatetorn avatud iga päev kuni 17. jaanuarini kell 12:00-15:00 ja edasi nädalavahetuseti samadel aegadel. Tule talvist Eestimaad kaema!

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Haanja vald ootab kandidaate “Kauni kodu” konkursile

Nostalgia talu

Algab üleriigiline konkurss ”Eesti kaunis kodu 2013”, mille käigus autasustatakse iga maakonna ja nelja suurema linna nelja võitjat ning ühte kohalikku omavalitsust ja vääriliste kandidaatide olemasolul lisaks eriprojektide raames üle vabariigi ühte tervisespordirajatist, ühte tööstusmaastikku, ühte kortermaja ja ühte muinsuskaitseobjekti.

Konkursi võitjaid tunnustatakse augustikuus Eesti Vabariigi Presidendi vastuvõtul, mis esialgsetel andmetel augustikuus Räpina Aianduskoolis. Kõiki maakondlikul konkursil osalejaid tunnustab maavanem tänukaardiga.

Haanja Vallavalitsus ootab kandidaate konkursile kuni 1. juunini (e-postiaadressil tiia@haanja.ee või telefonil 787 8860, Tiia Zuppur).

Lisaks üleriigilisele konkursile ootame kandidaate  Haanja valla “Kauni kodu” konkursile.

Märka korrastatud talukohta, kortermaja või tootmisala ja anna sellest teada!

2012. aastal tunnustas Eesti Vabariigi President Väike-Palojüri talu
2011. aastal Nostalgia talu
2008. ja 2000. aastal orelimeister Kriisa talu

Haanja valla “Kauni kodu”  konkursi võitjate pilte vaata galeriist.

Ümber Vaskna järve jooksul oli rekordarv osalejaid

22. aprillil toimus ümber Vaskna järve jooks, millest võttis osa kokku 173  jooksjat ja kepikõndijat. Jooksu võitis meeste arvestuses  Ivar Ivanov ja naiste arvestuses Silja Suija.

Alates sellest aastast kuulub ümber Vaskna järve jooks Võrumaa pikamaajooksu sarja ja on selles sarjas hooaja esimene jooks.  Pikamaajooksu sarja lõpetab 19. oktoobril  29. Munamäe-Võru maastikujooks, mille start on Suure Munamäe juures.

Sündmuse galerii!