Haanjamaa suitsusauna nädal on täies hoos

Eile, 9. augustil 2018 alanud traditsiooniline Haanjamaa suitsusauna nädal ehk võru keeles Haanimaa suidsusanna nätäl toimub juba 8. korda.

Sündmus algas vanemate saunakommete õpitoaga Mooska talus. Kombe kohaselt peetakse neljapäeviti suitsusaunas kombeid ja ravitsetakse. Räägitud sai vanematest saunakommetest ja esivanematega suhtlemisest suitsusaunas, ning loomulikult ei puudunud üks korralik suitsusaunas käik.

Täna, 10. augustil algusega kell 10:00 toimub Kikkasepa talus Haava külas suitsusauna kerise parandamise ja rekonstrueerimise õpituba, kus kõpitsetakse vana kerist, korjatakse kerisekivid ja pannakse kivid kerisele. Põnevat toimetamist on ka naistele ja lastele. Töötoa kohtade arv on piiratud, osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 15 € täiskasvanu. Õhtul kell 19:00 algab Haanjas Suurel Munamäel traditsiooniline ILOÕDAK kontserdiga  „Aitäh, Valter Ojakäär“. Liina Saar, Helin-Mari Arder ja Ivi Rausi laulavad Valter Ojakääru laule. Pilet 10 € eelmüügist ja 12 € kohapeal.

Laupäev, 11. august on suitsusaunapäev! Kell 10:00 on planeeritud suitsusaunajutud ja tutvumine saunaperedega Mooska talus. Koos saunaperega minnakse saunadesse, tehakse talgutöid, õpitakse kütma suitsusauna ja nauditakse suitsusaunamõnusid. Osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 10 € täiskasvanu. Saunalistele saadame täiendava informatsiooni saunapere ja sauna asukoha kohta.

Pühapäeval, 12. augustil algusega kell 11:00 ootab ees Haanjamaa suitsusaunu tutvustav ringsõit, kogunemine Suure Munamäe alumises parklas. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit kestab paar tundi, tasu 5 € täiskasvanu, palume osalejatel ennast kirja panna.

Lisainfo ja kirja panek: eda.veeroja@gmail.com
Eda Veeroja Tel: +372 5032341

Vaata lisa:
Facebook Haanimaa Suidsusanna nätäl 2018
www.savvusann.ee
http://suitsusaun.haanja.eu

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!

Arvamused

arvamust

Comments are closed.