Tag Archives: UMA MEKK

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal Võrumaal

Uuri täpsemalt sündmuse Facebooki lehelt!

Suure Muna Kohvik Uma Meki kohvikute ja restoranide nädalal

UMA MEKK III Suurlaat Võrus

Hea uma toidu huviline!

Laupäeval, 13. oktoobril 2012 toimub Võru Spordikeskuses UMA MEKK III Suurlaat. Laat avab uksed kell 10 ja lõpeb kell 16.

Laadale on oodatud kauplejad, kellel kaubaks Võrumaal ja selle lähiümbruses kasvatatud aedviljad, puuviljad, köögiviljad jms, Võrumaale omased toidukaubad, sh küpsetised, hoidised, piimatooted, lihatooted, maiustused. Sel aastal laiendatud kaubavalik köögis toimetamiseks vajalike kaupade osas. Kauplema ootame ka neid, kel müügiks toiduvalmistamiseks vajalik kohalik käsitöö, sh nõud, tekstiil jms.

UMA MEKK laada korraldamist toetab Maaelu Arengukava 2007-2013 Leader meede.

Uma Mekk on märk, mis tähistab Võrumaa mullast võrsunud ja kohaliku inimese poolt hoolsa käega kasvatatud ning sooja südamega valmistatud toidupala.

Laat on kõigile tasuta!

Täpsem info tel. 5266832, e-mail info@voruleader.ee

Uma Mekk Suurlaat Võrus juba järgmisel nädalal

UMA MEKK Suurlaat toimub laupäeval, 5. novembril Võru Spordihallis kell 10-16.

Laadale müüma on oodatud eelkõige kohaliku talutoodanguga kauplejaid. Teretulnud on kõik: nii kartuli-, õuna-, meemüüjad kui maitsvad tooted teatud-tunnustatud kodu- või külamajade köökidest. Kohamaksu asemel oodatakse annetusi oma toodangu näol, mis lähevad auhinnafondi ning millega tänatakse laadapäeva meeleolukamaks muutvaid Võrumaa muusikakoolide lapsi. Toimuvad nii viktoriin kui parimate toodete auhindamised. Pere pisematele on avatud töötuba mitmesuguste tegevustega. Parimad kokad ning Võrumaa Kutsehariduskeskus pakuvad seekord mekkimiseks kohalikust mahetoorainest valmistatud palu. Päeva veab Haimar Sokk!

Programm:
Kell 10 – Laat läheb lahti
Kell 10.00-11.30 Kokakoolitus – kohalik tooraine euroopalikus vormis – loe lähemalt ja registreeru
Kell 11 – Muusika. Esinevad Võru Muusikakooli õpilased
Kell 12 – Kokakoolitusel valminud roogade tutvustus ja mekkimine
Kell 12 – Muusika. Esinevad Värska Muusikakooli õpilased
Kell 12-15 Töötuba lastele: naturaalsele seebile vildist kingitasku valmistamine, kartuliküünalde valamine, sibulavaniku punumine
Kell 13 – Muusika. Esinevad Antsla Muusikakooli õpilased
Kell 13.30 –  Mekkimine. Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilased pakuvad mekkimiseks Urvaste kihelkonnast pärit toidupalukest
Kell 14 – Muusika. Esinevad Vastseliina Muusikakooli õpilased
Kell 14.30 – Mekkimine.Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilased pakuvad mekkimiseks Urvaste kihelkonnast pärit toidupalukest
Kell 15 – Kiitus parimale
Kell 16 – Laat paneb uksed kinni

Registreeru Suurlaadale

UMA MEKK mahekonverents „Tervislik toit ja selle tootmise perspektiivid“ päev enne, 4. novembril 2011 Võrumaa Masinaühistu ruumides Nursis.