Tag Archives: turism

2016. a külastas Suure Munamäe vaatetorni 37 000 inimest

Haanja Vallavalitsus andis teada, et Suure Munamäe vaatetorni külastajate arv ületas 2015. aasta taseme (2014. aastal oli külastajaid 34 000). Pärast torni renoveerimist 2005. aastal oli suurim külastajate arv 2007. a,  kui tornis käis 55 000 külastajat. Haanja vald planeerib lähiaastatel uuendada torni siseekspositsiooni ning rajada välisekspositsiooni. Selleks esitatakse käesoleval aastal taotlus Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise programmile.

Lõppenud aasta tõi Suurele Munamäele külastajaid juurde

2014. aastal kasvas Suure Munamäe külastajate arv 1,3% võrra võrreldes 2013. aastaga. Torni külastas 2014. aastal 34 380 inimest ning see on suurim külastajate arv pärast majanduskriisi algust. Rekordiline külastajate arv pärast torni renoveerimist jäi aastasse 2007, kui torni külastas 55 000 inimest. Suur Munamägi on Baltimaade kõrgem tipp, 317 meetrit, mis asub Haanja kõrgustiku keskosas. Mäe otsas asuva vaatetorni tipust avaneb imeilus vaade 50 kilomeetri raadiuses. Suure Munamäe vaatetorn on ehitatud 1939. aastal.

Suure Munamäe vaatetorn on talvisel ajal (novembrist märtsini) avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 12-15.

Lisainfo!

Koolivaheajal võrukaeltega Võrumaale!

Võrumaal saab koolivaheajal veeta mõnusalt aega Pokumaal, Pähni looduskeskuses, Jaaniraotu linnupargis, Võrumaa matkaradadel, Suurel Munamäel, Vastseliina Piiskopilinnuses jne. Kliki pildil, et lugeda täpsemalt!

Võrumaa ettevõtjad Tourest messil Tallinnas

Lisaks teistele Võrumaa ettevõtetele on messile esindatud Rogosi mõis, Mooska talu, Suure Munamäe vaatetorn, JoniJon kommivabrik ja Haanja vald.

Võrumaa turismiettevõtjad osalevad Tourest messil 14.-16. veebruaril Tallinnas.

Võrumaa messipinnal tutvustatakse puhkamisvõimalusi, pakutakse mekkimiseks kohalikku toidukraami, viiakse läbi auhinnamänge ning jagatakse Võrumaad tutvustavaid trükiseid.

Messi üheks tegevuseks on Võrumaa sportimisvõimaluste ja -ürituste tutvustamine. Julgemad saavad mõõtu võtta aerutamistrenažööril, kus peaauhinnaks on pääsmed kahele Võhandu maratonile koos ööbimisega Kubija hotell-loodusspaas.

Oma tegemisi on esitlemas Vastseliina piiskopilinnus. Linnuserahvas jutustab linnuse lugusid, tutvustab peamaja tegemisi ja võimalustesi ning suveüritusti. Linnuserahva õpetuste järgi saab keerutada mesilasvahast küünla, proovida selga rõngassärki ja kiivrit ning tunda relvade raskust.

Lisaks tutvustavad enda tegemisi Ööbikuoru Villa, Tamme Puhkemaja, Rogosi mõis, Mooska talu, Suure Munamäe vaatetorn, JoniJon kommivabrik ja Haanja vald.

Reedel toimub Võru Maavalitsuse Minu Võrumaa kampaania, mille käigus jagatakse soovitusi Võrumaal puhkamiseks ja korraldatakse  loosimine. Pühapäeval toimub Võrumaa viktoriin, mille auhinnad on välja pannud Võrumaa turismiettevõtjad ja Võrumaa Turismiinfokeskus.

Võrumaa messiboksi tegevuste kava on nähtav www.visitvoru.ee kodulehel.

Tourest 2014 toimub Eesti Näituste messikeskuses, Pirita tee 28 Tallinn. Mess on avatud:

14.02.2014 10:00-12:00 spetsialistidele,
12:00-18:00 kõigile külastajatele
15.02.2014 10.00-18.00 kõigile külastajatele
16.02.2014 10.00-16.00 kõigile külastajatele

Touresti programm: www.tourest.eu

Suure Munamäe vaatetorn on kevadisel koolivaheajal avatud

Suure Munamäe vaatetorn on avatud kevadisel koolivaheajal

17.- 21. märtsil 2014
ka argipäeviti kella 12-15.

Täpsem info  www.suurmunamagi.ee

Suure Munamäe vaatetorni külastajate arv on jäänud eelnevate aastate tasemele

Suure Munamäe vaatetorni külastas 2012. a 33000 inimest. Külastajate arv on püsimas kolmandat aastat samal tasemel. Baltimaade kõrgemas tipus asuvat torni on külastanud ca 80% Eesti turisti, 15% Läti turisti ning ülejäänud 5% moodustavad külastajad Venemaalt, Soomest ning teistest riikidest.
Külastajate maksimumarv pärineb 2007. aastast, mil torni külastas 55000 turisti.

Nii nagu varasematel aastatel, kavandatakse 2013. a Suurel Munamäel mitmeid kultuuriüritusi, pakkudes sellega lisaks imekaunile vaatele ka kultuurielamusi.

Juri Gotmans
Vallavanem

Täiskasvanute koolitus “Ökotoodete arendus ja turundus turismiettevõttes”

Eesmärk: teadmiste ja oskuste omandamine ökoturismi tootearendusest ja turundusest, kaasaegsest internetiturundusest, toodetele kvaliteedimärgise EHE taotlemisest, paikkonnale iseloomulike ökotoodete väljaarendamisest.

Koolitusel seotakse traditsioonilised turismipaketid ökoturismi, loodus- ja kultuuripuhkuse pakettidega.

Sihtgrupp: turismiettevõtete töötajad, turundus- ja müügispetsialistid, FIE-d, kodumajutusettevõtted. Grupi suurus 15 inimest.

Maht: 80 tundi

Aeg ja koht: 7.-8. mail, 14.-15. mail, 21.-22. mail, 28.-29. mail, 4.-5. juunil kell 9.00-16.15 Võrumaa Kutsehariduskeskuse täiskasvanute koolituse majas K304

Teemad:

 • Ökoturism ja säästev areng
 • Säästev turism, külaturism ja loodusturism
 • Ökotooted ja –teenused, nende loomise võimalused pakettides
 • Eesti ökotooted, tootepakkujad ja sihtturud
 • Ökoturismi klaster Eestis ja maailmas
 • EHE märgise kriteeriumid toodetele, taotluse koostamine
 • Keskkonnaplaani koostamine
 • Ökotoodete ja –teenuste turundus, võimalused ja vahendid
 • Ökotoodete ja –teenuste positsioneerimine. Parimad praktikad
 • Internetiturundus, e-maili turundus, otsingumootorid
 • Ökoturismi ettevõtete külastamine
 • Toodete/teenuste pakettide koostamine
 • Ökotoote või teenuse analüüs
 • Praktiline ökoturismi toodete/teenustega tutvumine (matk, õppereis)

Kursuse lõpetamine: õppekava täies mahus läbinutele omistatakse tunnistus

Koolitajad: Aivar Ruukel – Karuskose (soomaa.com), Rein Kuresoo – Eestimaa Looduse Fond, looduskaitseekspert; Maarika Toomel – Saaremaa Pärimusmatkad; Peep Tobreluts – Süvahavva Turismitalu; Aigar Piho – Eesti Maaturismiliit, Kiidi Turismitalu

Koolitus on osalejatele tasuta, toetab ESF meede 1.1 ning Haridus- ja Teadusministeerium. Koolitus toimub tööalase täienduskoolituse riikliku koolitustellimuse (RKT) raames.

Registreerumine: telefonidel 78 50 817, 56 905 389 ja e-postil: terje.kruusalu@vkhk.ee

Registreerumine 3.maini 2012, kestab õppekohtade täitumiseni (15). Kursusel osalemiseks täidetakse kohapeal vormikohane avaldus.