Tag Archives: tervisesport

XXII ümber Vaskna järve jooks

Haanjas avati Multispordi väljak

Multispordi väljak Haanja Kooli juures. Foto: Evi Lestberg

Kes veel ei teadnud, siis saage osa rõõmusõnumist – Haanjas on juba mõnda aega kooli juures multispordi väljak. Eile sai see ka üleeuroopalise spordinädala raames pidulikult avatud. Väljak valmis sel suvel ning seda on aktiivselt saanud kasutada nii Haanja valla inimesed kui ka Kurgjärve spordibaasi treeningrühmad. Vallavanem Juri Gotmansi sõnul oli multispordi väljaku ehituse maksumus 69 000 eurot – projekti rahastas Hasartmängumaksust regionaalsete investeeringu-toetuste programm 31 956 euroga ning Haanja valla enda osalus oli ca 37 000 eurot. Spordiväljakut saab suvel kasutada pallimängudeks ja talvel liuväljana. Rõõmsat ja heaperemehelikku sportimist!

Rohkem pilte väljaku avamisest Haanja Kooli kodulehel!

Haanja valla spordinädal 7.-13. septembril

Haanja terviseradadel tehti rajalugu

Haanja suusarajad. Foto: erakogu

Teisipäeval, 24. veebruaril 2015 toimus Haanja terviseradadel üritus „Teeme koos rajalugu“.

SA Eesti Terviserajad poolt korraldatud ürituse eesmärgiks ei olnud rekordite löömine, vaid osavõtt ning sõprade ja tuttavate rajale toomine.

Haanja terviseradadel toimus kilomeetrite loendus ajavahemikus 11:00-15:00. Selle aja jooksul loendati 209 terviseharrastajat, kes läbisid 2700 km. Kõige rohkem osalejaid oli Võru linnast 35%, Tallinnast 24%, Võru vallast 11%, Tartumaalt 10%, Rõugest 6% ja Haanjast 5%. Osalejaid oli nii teistest Võrumaa omavalitustest kui ka väliskülalisi Saksamaalt ja Taanist.

Täna, 25. veebruaril on Haanja vallas lume paksus 25 cm ning Haanja Puhke- ja Spordikeskuse suusaradadel saab jätkuvalt talvemõnusid nautida.

Tervisekilomeetrite kogumine Haanja terviseradadel

Tule Haanja Puhke- ja Spordikeskusesse tervisekilomeetreid koguma!
Kella 11.00-15.00-ni on avatud kilomeetrite registreerimise telk, samal ajal pakutakse tasuta teed pubis Finiš. Kasutada saab 1, 2, 3 ja 5 km suusarada.
Avatud on suusavarustuse laenutus.
Info tel 517 4584.

Ümber Vaskna järve jooksul oli rekordarv osalejaid

22. aprillil toimus ümber Vaskna järve jooks, millest võttis osa kokku 173  jooksjat ja kepikõndijat. Jooksu võitis meeste arvestuses  Ivar Ivanov ja naiste arvestuses Silja Suija.

Alates sellest aastast kuulub ümber Vaskna järve jooks Võrumaa pikamaajooksu sarja ja on selles sarjas hooaja esimene jooks.  Pikamaajooksu sarja lõpetab 19. oktoobril  29. Munamäe-Võru maastikujooks, mille start on Suure Munamäe juures.

Sündmuse galerii!

Rõuges tervisespordialane koolitus

Kristjan Port on Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor, Eesti Antidopingu Sihtasutuse nõukogu liige ja Raadio 2 saatejuht.

Rõuge Tervisespordi Ümarlaud ja Võrumaa Spordiliit kutsuvad:

Laupäeval, 12. jaanuaril algusega kell 11 toimub Rõuge Põhikoolis koolitus “Tark treenimine hea tervise huvides”, mille viib läbi tunnustatud teadlane Kristjan Port. Kuulda saab lugusid inimese organismi iseärasustest ja pürgimustest tervise otsingutel. Käsitlemisele tulevad eksirännakud seoses toidu, kehakaalu ja kehalise treeninguga. Kasulik nii tervisespordiga alustajale, tegevsportlastele kui ka treeneritele.

Koolitusele vajalik eelregistreerimine 10. jaanuariks – karel.saarna@gmail.com, tel 5560 3989.

KOOLITUS ON TASUTA, see toimub projekti “Tervist edendav kogukond” raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toetusel.

Tervist edendav Rõuge vald
Rõuge vald