Tag Archives: Sänna Kultuurimõis

Kinoõhtu “Seltsimees laps” Sänna Kultuurimõisas

On aasta 1950 Nõukogude Eestis ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel – kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. “Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse.

Leelo püüabki kõigest väest hästi käituda, aga ema ei tule ikka koju. Nii sugeneb lapse hinge hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi. Mõistmatus aina süveneb, sest “heal” ja “halval” pole sellel segasel ajal justkui enam õiget tähendust. Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kes on rahvavaenlane ja miks hirmus enkaveedeelane ümber nende kodu luusib? Kas pioneer olla on au- või häbiasi?

Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel “Seltsimees laps ja suured inimesed” ja “Samet ja saepuru”. Paralleelselt filmiga valmib kirjanikul triloogia viimane osa.

Peaosades: Helena Maria Reisner, Tambet Tuisk, Eva Koldits, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik, Lembit Peterson, Maria Klenskaja, Julia Aug, Maria Avdjushko ja paljud teised.

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.
Pilet 4€/3€

Sänna Kultuurimõis/Leiutajate Külakool
Sänna küla, Rõuge vald
Võrumaa
www.kultuurimois.kultuuritehas.ee

Kinoõhtu “Vaikusesse kõnd” Sänna Kultuurimõisas

Film “Vaikusesse kõnd” jälgib zen-budistlike munkade ja nunnade kogukonda, kes on pühendanud oma elu ärksuse kunsti täiustamisele koos maailmakuulsa õpetajaThich Nhat Hanhiga.

Kolme aasta jooksul Prantsusmaal ja USA-s jäädvustatud intiimne ning meditatiivne film viib vaataja maailma, mis tundub meie omast väga erinev olevat ning näitab, kuidas kloostrielanikud läbi iseenda ning teiste inimeste kannatuste oma tõelise mina ja eksistentsi sügava mõistmise saavutavad.

Pilet: 3.-

Treiler:

Sänna Kultuurimõis/Leiutajate Külakool
Sänna küla, Rõuge vald
Võrumaa
www.kultuurimois.kultuuritehas.ee

Sänna kirjandusklubi kutsub

Küünlakuul kohtume pärast pikka pausi taas Sänna Kultuurimõisa kirjandusklubis. Ootame teid juba 2. veebruaril kell 18 meie õdusasse vastremonditud raamatukokku, et ajada juttu Soone talu perenaise, skandaalse ajakirjaniku ja kirjaniku Kati Saara Vatmanniga. Tema sõjakaid väljaütlemisi kardetakse ja nauditakse, eraelu on üks suur ja sõge meediakära ning raamatud elulised ja otse. 

Olete kõik oodatud kuulama ja kaasa vestlema.

Soovituslik annetus kuni 2 eur.
Teelauale võib kaasa võtta head-paremat näksimist.
Lisainfo!

Järgmine kirjandusõhtu toimub juba 1. märtsil kell 18, mil oodata rõõmsat kohtumist Contraga. Kirjandusõhtuid toetab Rõuge Vallavalitsus ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Sänna raamatukogu on avatud teisipäevast reedeni kell 11-19, laupäeval kell 11-15. Tule veetma väärtaega raamatutega!

Moe/tekstiili õpituba „Isetegemise rõõm“ Sänna Kultuurimõisas

Pühapäeval, 11. novembril 2012 on kõik huvilised koos laste- või lastelastega oodatud Rõuge valda Sänna Kultuurimõisasse.

Äratame endas peidus oleva loovuse ja fantaasia ning anname tekstiilidele uue hingamise.

Continue reading

Väemagustoitude töötuba Sänna Kultuurimõisas

Väetoidud ehk supertoidud on positsioneeritud tavaliste toiduainete ning ravimite vahepeale – niivõrd võimsad on nad. Supertoite iseloomustab hea imendumisvõime ning jääkainete vähesus. Nad ei kurna meie organismi vaid pakuvad hoopis rikkalikult toitaineid.

Väemagustoitude töötuba toimub Sänna Kultuurimõisas juba sel laupäeval, 10. novembril kell 18-20. Osalustasu 13 €.

Continue reading

Tasuta filmiõhtu Sänna Kultuurimõisas

Reedel, 26. oktoobril 2012 algusega 19 on kõigil võimalus osa saada järjekordsest Europe Direct Võru teabekeskuse korraldatud filmiõhtust Sänna Kultuurimõisas. Euroopa väärtfilmiõhtute sarja kaheksanda filmina linastub Tšehhi Vabariigi, Prantsusmaa ja Suurbritannia koostöös valminud prantslaslik mammutmuusikal „Armastatud“ (2011).

Loe rohkem infot filmi kohta!
Vaata treilerit!

Film on prantsuse keeles eestikeelsete subtiitritega.

Ootame filmi vaatama kõiki, kellele meeldib suurel ekraanil näha värve, tundeid, ilusaid inimesi, naerda ja pisut pisaraid valada. Ja nautida seksikat muusikat. Filmiõhtu on kõigile külastajatele tasuta.

Toetavad Euroopa Komisjon, Riigikantselei ning Võru Maavalitsus.

Nagu juba traditsiooniks saanud, on kaks tundi enne filmi algust avatud Sänna Mõisapood. Tule naudi mõnusat seltskonda ja puhast toidukaupa.

Suitsusauna ehitamise talgud Sännas

26., 27., 28. ja 29. juunil algusega kell 10 toimuvad Sänna küla(suitsu)sauna renoveerimise talgud. Juhendavad Aivar Matt ja Hendrik Noor.

Kaasa võtta oma moonakott.
Talgud ei toimu vihmase ilma korral.

Talgude korraldamist toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm.

Rohkem infot:
Hendrik Noor, tel +372 5558 8927
Sänna Kultuurimõis