Tag Archives: loodus

Haanjamaa pärandmaastike konverents

13. aprillil 2017 toimub Võru kultuurimajas “Kannel” konverents “Haanjamaa pärandmaastikud jutustavad”. Antakse ülevaade Haanjamaa kuplitel aastasadade jooksul looduse ja inimese koosmõjus kujunenud ainulaadse mosaiikse pärandmaastiku tekkimisest ja muutumisest ajas: millised tegurid on siinkandis maastikku kujundanud, milliseid aegu need paigad on läbi elanud ning kuidas toimetasid siin selles samas paigas meie eelkäijad.

Konverentsi raames toimub 14. aprillil kell 10-14 ekskursioon algusega Munamäe torni parklast (teejuht Pille Saarnits), kus tutvutakse Haanjamaa tüüpiliste pärandmaastike ja traditsioonilist elulaadi kandvate ettevõtjatega.

Konverents on tasuta ja sinna on oodatud kõik inimesed, keda Haanjamaa lugu huvitab. Eelregistreerumine toimub kuni 10. aprill!
Vaata programmi ja täpsemat infot!

Teeme ära talgud Haanjas

Kutsume kõiki laupäeval, 2. mail kella 10.00-14.00 Teeme ära talgutele Haanjasse. Korrastame matka-, suusaradu, lammutame ära suusastaadioni ääres  vana kuuri, korrastame Harri majakest. Kaasa töökindad ja hea tuju!

Info: Urmas Veeroja
urmas@haanja.edu.ee
517 4578

Teeme ära 2013 Haanja vallas

Talgupäevad Haanja vallas:
– 3.-5. mai 2013 ELFi talgud: Harivesiliku talgud Haanjamaal – tiikide puhastamine liigsest veetaimestikust, loomaks looduskaitsealusele põhja-harivesilikule sobilikke elutingimusi. Kui veetemeperatuur seda soosib, tõmbame jalga kalamehesäärikud, kummikud ning eemaldame tiikidest hundinuiad, pajud ja muu sinna mitte sobiva taimestiku. Lisaks eemaldame tiikide ümbrusest käsitsi ka noort võsa.
4. mail toimuvad:
– kell 9-12 Talgud Haanja suusaradadel – prügi koristus, viitade värvimine jne,
– kell 10-13 Raagi küla teeääred puhtaks!
– kell 10-15 Plaani paikkonna talgud 2013 – koristame Plaani koolimaja aseme ja mälestuskivi ümbruse, ristmiku ning Kate Kõrtsi piirkonna ja kiriku ümbruse talve risust ja prahist, teepervede ja kraavide puhastamine,
– kell 10-18 Mallika talgud – koristame, puhastame võsast jne sügisel ostetud talumaja ümbruse,
– kell 11-15 Rogosi mõisa talgud,
– kell 11-18 Uustalu talgud – korrastame oja äärset metsaalust, et oleks meil kõigil hiljem seal hea istuda ja astuda.

Registreerumiseks võta ühendust talgujuhiga!

Looduse Aasta Foto 2013

Alanud on hundi- ja kultuuripärandi aasta fotovõistlus „Looduse Aasta Foto 2013“. Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia kutsuvad kõiki osalema.

Võistluse eeskirjad leiad laf2013.looduseomnibuss.ee. Auhinnafond on 10 000 eurot.

Tööde esitamise tähtaeg on 4. märts 2013, võitjad kuulutame välja 27. aprillil 2013 Estonia Kontserdisaalis.

Tantsivaid Hunte jagub nii täiskasvanutele, noortele kui lastele.

Lisainfo!

Nüüd kõik Võrumaa loodusesse fotojahtima!

VÕRUMAA KÜLASTUSMÄNG 2012 kutsub taas fotojahile –
KÕIK VÕRUMAALE LOODUSESSE !

Võrumaa loodus on eriline – siin asuvad paljud Eestimaa loodusrekordid – kõrgeim mägi, sügavaim järv ja org, jämedaim tamm ja kõrgeim kadakas ning lisaks on Võrumaal palju matka- ja loodusradasid. Sel aastal kutsume külastajaid Võrumaa loodusesse, saate osa rabade vaikusest, järvede puhtusest, puude võimsusest, näete putukaid, linde ja loomi.

Võrumaa külastusmängu väljakutseks on fotojaht: leia üles ja pildista vähemalt 5 Võrumaal asuvat Eestimaa loodusrekordit ning jäädvusta matkamisel toredad hetked 5 erineval matkarajal Võrumaal! Saada meile ka oma lemmikkoha, erilisema detaili, stiilseima ürituse või põnevaima tegevuse foto.

Külastusmäng kestab 15. juuni – 15. oktoober 2012. Mängu tingimused ja auhinnad!

 

Foto: Tamula rannapromenaad, Veljo Laugamõts - eelmise Kagu-Eesti külastusmängu 2010 parima fotode komplekti autor

Eesti Gaidide Liit otsib loodusgiide