Tag Archives: konverents

Haanjamaa pärandmaastike konverents

13. aprillil 2017 toimub Võru kultuurimajas “Kannel” konverents “Haanjamaa pärandmaastikud jutustavad”. Antakse ülevaade Haanjamaa kuplitel aastasadade jooksul looduse ja inimese koosmõjus kujunenud ainulaadse mosaiikse pärandmaastiku tekkimisest ja muutumisest ajas: millised tegurid on siinkandis maastikku kujundanud, milliseid aegu need paigad on läbi elanud ning kuidas toimetasid siin selles samas paigas meie eelkäijad.

Konverentsi raames toimub 14. aprillil kell 10-14 ekskursioon algusega Munamäe torni parklast (teejuht Pille Saarnits), kus tutvutakse Haanjamaa tüüpiliste pärandmaastike ja traditsioonilist elulaadi kandvate ettevõtjatega.

Konverents on tasuta ja sinna on oodatud kõik inimesed, keda Haanjamaa lugu huvitab. Eelregistreerumine toimub kuni 10. aprill!
Vaata programmi ja täpsemat infot!

Rosmal korraldatakse VI kogupere konverents “Head valikud hariduses. Koostöö”

Rosma kogupere konverents 2013. Foto: Rosma Haridusselts

Laupäeval, 24. mail korraldatakse Põlva külje all Rosmal VI kogupere konverents “Head valikud hariduses. Koostöö”, mis võtab tänavu vaatluse alla parema koostöö võimalused haridusmaastikul. Rosma Haridusseltsi ja Eesti Lastevanemate Liidu korraldatav kogupere konverents on seni olnud ainus regulaarne haridusteemaline konverents Eestis, millest vanemad saavad osa võtta koos lastega.

Kuuendat aastat toimuva kogupere konverentsi eesmärk on vaadelda haridusmaastikul toimuvat optimistliku pilguga ning eluliste näidete varal, kaasates üha rohkem lapsevanemaid. Esimesel aastal oli fookuses terve laps, teisel korral terve pere, kolmandal terve kool, neljandal terve kogukond, viiendal terve ühiskond, nüüd koostöö küsimused.

Continue reading

Võrust tasuta bussiga õpilaskonverentsile Tartusse: kuidas programmeerida robotit?

Kolmapäeval, 26. veebruaril on Tartu Tamme Gümnaasiumis tasuta IT konverents ja töötoad mängutarkvarast, robootikast ja mobiilsetest maksetest.

Tasuta bussid toovad huvilisi, 9.-12. klassi õpilasi Tartusse Võrust, Põlvast, Elvast, Nõost, Jõgevalt, Põltsamaalt ja Viljandist.

Konverentsile ja töötubadele tuleb registreerida!

Konverentsil tuleb juttu mobiilsetest maksetest, mängutarkvara loomisest ning uusimatest trendidest arvutisüsteemide arengus.

TTÜ IT professor Kalle Tammemäe rõhutab: „Meid ümbritsevad arvuti-, info-, side- ja elektroonikasüsteemid moodustavad üha keerukamaid kooslusi muutes ka seda, kuidas inimene suhestub nendega. Kasvab selliste töökohtade arv, millele asujatelt oodatakse infoühiskonda iseloomustavate tegurite mõistmist, suurte süsteemide kasutamise, arendamise ja juhtimise oskusi. Need saavad olema vastutusrikkad ja kõrgepalgalised töökohad.“

Konverentsi töötubades programmeeritakse Lego Mindstorm robotit, tutvutakse elektroonika alustega ja tehakse ka lihtsamaid mõõtmisi ning leitakse lahendusi lihtsamatele tark- ja riistvaraprobleemidele.

Konverentsi võõrustajaks on TTÜ koostööpartner Tamme gümnaasium. TTG õpetaja ja arendusjuht Urmas Tokko: „ Meie gümnaasiumi õppesuunad ja tegevused IKT jm tehnoloogiahariduse edendamisel ning lõimimisel teiste õppeainetega haakuvad konverentsi temaatikaga hästi. Olete teretulnud!“

“Mäng võib olla ka täiskasvanud inimese jaoks tõsine töö, maailmatasemel tarkvaralahenduste väljatöötamine on teinud Playtechist oma valdkonnas teerajaja,” kinnitab ettevõtte Playtech tehnilise toe juht Teet Saar.

Konverentsi korraldavad Tallinna Tehnikaülikooli IT teaduskond ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Konverents “Head valikud hariduses. Terve ühiskond” Rosmal

Laupäeval, 18. mail 2013 kell 10.30-17.00 toimub Rosmal igakevadine tore sündmus, järjekorras juba viies kogupere konverents, mis tänavu kannab pealkirja “Head valikud hariduses. Terve ühiskond.”

Esinejad head, teemad põnevad. Tulijatel palume registreeruda kutses toodud e-posti aadressil.

Vaata kutset! (.pdf)

Kohtumiseni
MTÜ Rosma Haridusselts
http://rosma.edu.ee

Loovtöö konverents Haanja koolimajas

Teisipäeval, 23. aprillil 2013 kell 13.30 kaitsevad oma loovtöid järgmised 8. klassi õpilased:

  • Märtin Kõva  – Haanjamaa muistendid – juhendaja õpetaja Kersti Leit,
  • Sigrit Lilloja – Minu vanatädi Ilme Gromova lapsepõlv ja kooliaastad – juhendaja õpetaja Kersti Leit,
  • Andra Prutt – Suure Munamäe lugu – juhendaja õpetaja Ülle Mõim,
  • Jandra Prutt – Kodukoha taimed ja sibullilled lillepeenral – juhendaja õpetaja Malle Truija,
  • Taavi Sügis – Luutsniku koolimaja lugu – juhendaja õpetaja Evi Lestberg.

Huvilised on oodatud koolimajja!

Rohkem infot õppealajuhatajalt.

Kodanikuühenduste konverents Rogosi mõisas

Maaelu konverents Võrus

Võru kultuurimajas Kannel reedel, 8. juunil 2012 algusega kell 11.

Heifer programm: väiketootmise taaselustamine maakodudes.

Programmis osalemise üheks tingimuseks lisaks koolitustel osalemisele on kindlasti see, et pere, keda projekt loomade ja koolitustega aitab, toetab hiljem ise teisi peresid andes oma looma esimese emasjärglase ning oma teadmisi edasi järgmisele perele. Looma kinkimine (and, tegusõna andma). selle taga on varjul suur nähtuste kompleks – nimelt igasugused kinkimised ja andmised on traditsioonilistes kultuurides väga levinud inimestevahelise sideme tugevdamiseks.

Continue reading