Tag Archives: kino

Kino Suure Muna kohvikus

Suure Muna kohviku teisel korrusel saab regulaarselt kinos käia. Sel reedel, 8. detsembril kell 19:00 linastub komöödiafilm “Minu pupsik”, mis räägib 18-aastase noormehe armuvalust ning vanemliku nunnutamise ekstreemvormidest. Allpool ka treiler.

23405671_2183496008543605_803470684201537472_o

KINO Suure Muna kohvikus: “Ameerika suvi”

Reedel, 9. septembril 2016 algusega kell 20:00 Haanjas Suure Muna kohvikus uus Eesti komöödia “Ameerika suvi”. Kinoõhtu FB leht!

ameerikasuvi

“Ameerika suvi” on road-movie komöödia elust enesest, mis põhineb Eesti tudengite suvistel seiklustel Ameerika Ühendriikides ukselt uksele raamatuid müües.
See film puudutab meid kõiki, sest raamatumüügist on saanud Eestis unikaalne fenomen — kõik teavad kedagi, kes on suve Ameerikas veetnud, kellel on hästi läinud, kellel halvasti, igaühel oma lugu. See film on võimalus 1.5 tunni jooksul nendest lugudest osa saada. Ilma, et peaks ohverdama kolm kuud imekaunist Eesti suve.
Film on üles võetud 2015. aasta septembris 3 nädala jooksul Californias ja Nevadas. Tegemist on esimese Eesti täispika mängufilmiga, mis on filmitud guerilla-meetodil USAs. See tähendab väikest entusiastlikku meeskonda, 18-tunniseid võttepäevi, olematut eelarvet, käepäraseid rekvisiite ning filmimist tavaliste inimestega nende igapäevakeskkonnas.
Filmis peaosades on noored Eesti näitlejad Einar Kuusk, Kristo Viiding, Helena Pruuli ja Jarmo Murumaa.
Pilet 2 €

Tutvu ka teiste filmidega, mida Suures Munas näha saab!

Luutsniku pärandiloo filmi- ja jutuõhtu Haanjas

Reedel, 22. juulil algusega kell 19 toimub Haanjas Suure Muna kohvikus Luutsniku pärandiloo filmi- ja jutuõhtu. Vaadatakse kahte filmi Luutsniku paikkonnast ja selle kohaga seotud lugudest – Priit Valkne filmid “Kaetaja” (2004) ning “Hunt” (2003). Kohal on ka filmide autor ning hundinahas külalistele on maja poolt tükk head sinki tasuta. Pilet 2 €.
Täpsem info sündmuse Facebooki lehelt.

Soome-ugri filmifestival FUFF II juba teist aastat järjest Tsiistres

10.-13. juunil 2015 toimub Tsiistres, Võrumaal linamuuseumi külakinos soome-ugri filmifestival FUFF II, kus tänavu jõuab ekraanile ligikaudu 60 filmi. Festivalil linastuvad filmid, mille autorid on soome-ugri filmitegijad ja/või mis käsitlevad soome-ugri teemasid. FUFF on eriline mitmes aspektis: esiteks, festival leiab aset Eesti piirialal, eemal suurtest tõmbekeskustest ning teiseks on festivalil hariv roll – lisaks filmivaatamisele on võimalik osa võtta soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristika töötubadest.

Continue reading

Välikino Rogosi mõisas: Elmo Nüganeni “1944”

Neljapäeval, 30. aprillil algusega kell 22:00 saab Rogosi mõisa õue välikinos näha Elmo Nüganeni mängufilmi „1944“, mis käsitleb sama aasta sõjasündmusi Eestis.

Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Vaata ka treilerit:

Novembris esilinastub Haanjas film “Täitsa Lõpp”

Filmi lühisünopsis:

Käes on detsembrikuu ja jõulud, aga väljas lõõmab päike. Miski on mäda! Maiade kalender ennustab lähenevat maailma lõppu ja nüüd peab igaüks otsustama, kuidas veeta elu viimased päevad. Rait tahab jõuda oma eluaegse jumaldatu, Lenna Kuurmaa juurde. Sõber Mihkel peab aga päästma maailma, ohverdades Lenna päikesejumalale. Brenda tahab põgeneda oma diktaatorliku ema eest, kuid teda ajavad taga hullumaja sanitarid. Ervin võidab hunniku raha, kuid mõistab, et raha kulutamiseks pole enam aega ning soovib suurest ahastusest surra. Kõikjal üle Eesti valitseb segadus. Aga lootus sureb viimasena ning õnneks saabub ka lõpp.

Maailma esimene ja eestlaste endi valmistatud talgufilm “Täitsa Lõpp” on ilmatu tempoga roadmovie läbi Eesti kulgemisest, heade inimestega kohtumisest ja ogarate inimestega toime tulekust ning soovitud armastuse leidmisest.

Film on märgistusega MS12 ehk mitte soovitav alla 12-aastastele.

11. novembril 2011 kell 20.11 Haanjas
Pileti hind 3 € ja 2 € (õpilane, õpetaja, tudeng, pensionär, ajateenija)

Võrus tuleb Euroopa filmiöö

Võru linnapäevade ajal saab vaadata Euroopa väärtfilme. 19.-20. augustil 2011 toimuval Euroopa filmiööl saab nautida Prantsusmaa, Suurbritannia, Soome ning Rootsi suurepärast kinokunsti.

Mõlemal õhtul algusega kell 21 näidatakse Võru kesklinna parki paigutatud väliekraanil kahte mängufilmi. Igale filmile eelneb selle tutvustus.

Reedel, 19. augustil

Kell 21 linastub film  ”Edith Piaf – elusse armunud” (“La Môme – La vie en Rose”, Prantsusmaa 2007, 140 min). Edith Piafi keerulisest ja traagilisest elust jutustav ja mitmekordselt auhinnatud “La Vie En Rose” on klassikaline eluloofilm omanäolisest ja ikooni staatusesse tõusnud kunstnikust, jutustatud läbi unustamatu laulja esitatud šanssoonide.

Kell 23:30 saab näha filmi “Polaarjoone sangarid” (“Napapiirin sankarit”, Soome-Rootsi-Iirimaa 2010, 90 min). Režissöör Dome Karukoski seikluslik komöödia “Polaarjoone sangarid” kogus Soome kinodes üle 330 000 vaataja ning rahvusliku filmiauhinna Jussi pälvis see parima filmi, režii, stsenaariumi ja publiku lemmiku kategoorias.

Esimene filmiöö lõpeb kell 1.15.

Laupäeval, 20. augustil

Filmifestivali teise õhtu esimene film on kell 21 algav “Coco Chanel & Igor Stravinsky”  (Prantsusmaa 2009, 120 min). Režissöör Jan Kouneni film toob vaatajani kirgliku ja tundeküllase armastusafääri kahe loomingulise suurkuju vahel.

Kell 23.05 võib vaadata filmi ”Happy Go Lucky” (Suurbritannia 2008, 120 min). Tegu on briti kultusrežissöör Mike Leigh’ päikeselise komöödiaga, kus Sally Hawkins kehastab parandamatust optimismist pakatavat algkooliõpetajat Poppyt, kes ei lase kellelgi ega millelgi oma tuju rikkuda. Film esilinastus 2008. aasta Berliini filmifestivalil ja võitis seal Hõbedase Karu parima näitlejanna kategoorias. Lisaks võitis film Norra rahvusvahelisel filmifestivalil Kõige Nauditavama filmi ja Rõõmutooja auhinna ning Pula filmifestivalil parima režissööri auhinna.

Öösel kell 1.15 toimub filmifestivali lõpetamine. Filmifestival on kõigile külastajatele tasuta.

PS! Treileri vaatamiseks kliki filmi nimel!

Allikas: Kylauudis.ee