Tag Archives: käsitöö

Korvi punumise töötuba Taalbergi talus

Järgmine käsitöösõprade kohtumine toimub 17. aprillil 2017 kell 18:00 Rõuge lähedal Nogo külas Taalbergi talus, kus tehakse pajuvitstest korvi-lillepotiümbrist. Materjalid saab koha pealt väikse tasu eest. Huvilised, palun andke oma tulekust järgmise nädala teiseks pooleks teada Kärt Salumetsale, e-post kartsalumets@gmail.com või tel +372 5399 8609. Vaata ka Taalbergi talu Facebooki lehekülge.

Tikkimise töötuba Haanjas

Edasi lükkunud tikkimise töötuba toimub kolmapäeval, 8. veebruaril kell 18 Haanja koolis käsitööklassis. Kõik materjalid ja töövahendid saab koha pealt väikse tasu eest (u 5€). Palun huvilistel registreeruda 1. veebruariks, et juhendaja teaks, mitmele osalejale ette valmistada.

Kärt Salumets (e-post: kartsalumets@gmail.com; tel: +372 5399 8609)

Haanimaa käsitöö näitus-laat

kasitoo

Üleskutse käsitöömeistritele

Võrumaa meistrite jõulueelne käsitöönäitus Toompea lossi vestibüülis on nüüdseks toimunud juba viieteistkümnel korral. Ka tänavu on avaldatud soovi ja valmisolekut taoline kagunurgale omaste kultuurisugemetega traditsiooniks kujunenud näitus-müük korraldada. Meie kõigi suureks rõõmuks sai Võrumaa Omavalitsuste Liit ka sel aastal Riigikogu juhatuselt nõusoleku Võrumaa käsitöö näitus-müügi organiseerimiseks. Jõulueelne käsitööesemete näitus-müük saab toimuma 5.-7. detsembril 2016. aastal.

Lähtuvalt meile osaks saanud võimalusest võrumaalaste antvärki Riigikogus esitleda kutsume Teid, head käsitöölised, üles oma tooteid esitama. Kuna tänavune näitus-müügi eksponeerimise pind on mõnevõrra väiksem, siis ootame käsitööd, mis oleks omanäoline ning uudne. Näitus-müügile minevat kaupa iseloomustab veel kvaliteetsus ning unikaalsus.

Käsitööd saate esitada 24.-26. novembril 2016 Rõuge Kunstikuuri. Näitus-müügile esitatud käsitöökauba osas teostatakse selekteering näituse korraldustoimkonna liikmete poolt.

Täpsemat informatsiooni jagab Teiega:
Lya Veski, tel 5552 3366; e-kiri lyaveski@hot.ee

Võrumaa Omavalitsuste Liit

Oktoobrikuu käsitöökohtumine

karpOktoobrikuu käsitöökohtumine toimub 18. oktoobril kell 18:00 Plaani Lodge’is ja sel korral valmistame väikese sahtliga karbikese. Palun oma osalemisest (ja eelistatavast värvitoonist, kui Sul see on) teada anda hiljemalt 10. oktoobriks. Materjalid saab koha pealt, kaasa palun võtta sularaha materjalide katteks ja juhendajale annetuseks (kui palju materjalid maksavad, täpsustan järgmises kirjas). Eelinfo: sel sügisel on plaanis veel paberikäsitööd teha: fotoalbumi köitmist (ja kaunistamist, kui jõuame). Lisainfo: Kärt Salumets, tel 5399 8609.

Paberlillede meisterdamine aprillis

Head käsitöösõbrad!

Aprillikuu käsitöökohtumine toimub 5. aprillil kell 18:00 Plaani Lodge’is. Seekord teeme paberlilli. Kaasa pole vaja võtta midagi, materjalid saab kohapealt väikse tasu eest (arvan, et umbes 0,50 €).

Aprillis on ka plaan panna Haanja raamatukokku üles näitus meie sel hooajal tehtud töödest. Palub võtke 5. aprillil kaasa neid asju, mida sooviksite näitusele välja panna.

Ilusat kevade algust!

Kärt Salumets
5399 8609

Käsitöökohtumine Plaanil

Tere, head käsitööhuvilised!

Pühapäeval, 20. septembril kell 13 alustab Plaani Lodge’is taas käsitööring. Esimesel kohtumisel paneme paika sügisese plaani ja jagame suve jooksul kogutud ideid. Soojenduseks tutvume amigurumi heegeldustehnikaga, selleks palun võtta kaasa heegelnõel (nr 3 või 4, mitte liiga väike) ja paari erinevat värvi lõnga.

Edaspidi kohtub käsitööseltskond taas iga kuu esimesel pühapäeval. Kes pole veel jõudnud meie tegemistega tutvuda, siis ootame ühinema!

Heade soovidega
Kärt Salumets
Info tel +372 5399 8609