Tag Archives: käsitöö

Haanjamaa nobenäpud kogunevad taas

Käsitööhuvilised kohtuvad sel hooajal esimest korda esmaspäeval, 15. oktoobril kell 18 Plaani Lodge’is. Esimesel korral arutame, mida võiks edaspidi teha. Tulge julgelt kohale ja võtke häid ideid kaasa 🙂

Kena sügise jätku!
Kärt (5399 8609) või Juta (554 3161)

Veebruarikuu käsitöökohtumine

Tere ja hääd uut alanud käsitööaastat!

Jaanuaris jääb meil käsitöökohtumine vahele, kuid selle aasta esimene kokkusaamine toimub esmaspäeval, 5. veebruaril kell 18:00 Plaani Lodge’is ning hakkame tegema sinimustvalget prossi. Kellel on endal kodus, sinist, musta ja valget paela (u 3,5 cm lai) ja haaknõela/prossinõela, võib ise kaasa võtta, kuid materjali saab ka kohapealt (sel juhul palun veidi sularaha kaasa võtta).

Uute kohtumisteni!
Juta (554 3161) ja Kärt (5399 8609)

Korvi punumise töötuba Taalbergi talus

Järgmine käsitöösõprade kohtumine toimub 17. aprillil 2017 kell 18:00 Rõuge lähedal Nogo külas Taalbergi talus, kus tehakse pajuvitstest korvi-lillepotiümbrist. Materjalid saab koha pealt väikse tasu eest. Huvilised, palun andke oma tulekust järgmise nädala teiseks pooleks teada Kärt Salumetsale, e-post kartsalumets@gmail.com või tel +372 5399 8609. Vaata ka Taalbergi talu Facebooki lehekülge.

Tikkimise töötuba Haanjas

Edasi lükkunud tikkimise töötuba toimub kolmapäeval, 8. veebruaril kell 18 Haanja koolis käsitööklassis. Kõik materjalid ja töövahendid saab koha pealt väikse tasu eest (u 5€). Palun huvilistel registreeruda 1. veebruariks, et juhendaja teaks, mitmele osalejale ette valmistada.

Kärt Salumets (e-post: kartsalumets@gmail.com; tel: +372 5399 8609)

Haanimaa käsitöö näitus-laat

kasitoo

Üleskutse käsitöömeistritele

Võrumaa meistrite jõulueelne käsitöönäitus Toompea lossi vestibüülis on nüüdseks toimunud juba viieteistkümnel korral. Ka tänavu on avaldatud soovi ja valmisolekut taoline kagunurgale omaste kultuurisugemetega traditsiooniks kujunenud näitus-müük korraldada. Meie kõigi suureks rõõmuks sai Võrumaa Omavalitsuste Liit ka sel aastal Riigikogu juhatuselt nõusoleku Võrumaa käsitöö näitus-müügi organiseerimiseks. Jõulueelne käsitööesemete näitus-müük saab toimuma 5.-7. detsembril 2016. aastal.

Lähtuvalt meile osaks saanud võimalusest võrumaalaste antvärki Riigikogus esitleda kutsume Teid, head käsitöölised, üles oma tooteid esitama. Kuna tänavune näitus-müügi eksponeerimise pind on mõnevõrra väiksem, siis ootame käsitööd, mis oleks omanäoline ning uudne. Näitus-müügile minevat kaupa iseloomustab veel kvaliteetsus ning unikaalsus.

Käsitööd saate esitada 24.-26. novembril 2016 Rõuge Kunstikuuri. Näitus-müügile esitatud käsitöökauba osas teostatakse selekteering näituse korraldustoimkonna liikmete poolt.

Täpsemat informatsiooni jagab Teiega:
Lya Veski, tel 5552 3366; e-kiri lyaveski@hot.ee

Võrumaa Omavalitsuste Liit

Oktoobrikuu käsitöökohtumine

karpOktoobrikuu käsitöökohtumine toimub 18. oktoobril kell 18:00 Plaani Lodge’is ja sel korral valmistame väikese sahtliga karbikese. Palun oma osalemisest (ja eelistatavast värvitoonist, kui Sul see on) teada anda hiljemalt 10. oktoobriks. Materjalid saab koha pealt, kaasa palun võtta sularaha materjalide katteks ja juhendajale annetuseks (kui palju materjalid maksavad, täpsustan järgmises kirjas). Eelinfo: sel sügisel on plaanis veel paberikäsitööd teha: fotoalbumi köitmist (ja kaunistamist, kui jõuame). Lisainfo: Kärt Salumets, tel 5399 8609.