Tag Archives: jooksmine

3. Rõuge Maraton ja Rõuge 5 järve jooks

Üks vähestest Eestis aset leidvatest jooksusündmustest, mis on marathon100.com portaalis hinnatud 5 tärniga, tuleb kolmandat korda taas, seekord veidi uuenenud rajal ja uuenenud programmiga.

Pühapäeval, 5. juulil 2015 toimuvale sündmusele on kokku oodata ligi 600 osalejat. Rõuge 5 järve jooks kuulub Võrumaa pikamaajooksude sarja.

Kokku on kavas 5 erinevat jooksu – 42,2 km maraton, 21,1 km poolmaraton,
10 km pikkune 5 järve jooks, 4 km pikkune lühike jooks MN12 vanuseklassile ning 500-1000 m pikkused lastejooksud mudilastele!

Loe täpsemalt sündmuse Facebooki lehelt!

XVIII Vaskna järve jooks

Ümber Vaskna järve jooksul oli rekordarv osalejaid

22. aprillil toimus ümber Vaskna järve jooks, millest võttis osa kokku 173  jooksjat ja kepikõndijat. Jooksu võitis meeste arvestuses  Ivar Ivanov ja naiste arvestuses Silja Suija.

Alates sellest aastast kuulub ümber Vaskna järve jooks Võrumaa pikamaajooksu sarja ja on selles sarjas hooaja esimene jooks.  Pikamaajooksu sarja lõpetab 19. oktoobril  29. Munamäe-Võru maastikujooks, mille start on Suure Munamäe juures.

Sündmuse galerii!

Laupäeval taas Haanja Jala100

Foto: Võrumaa Spordiliit, Haanja Jala100 2011

Haanja Jala100, tõenäoliselt Eesti raskeima profiiliga rajal peetav ultrajooks toimub juba kolmandat korda – sel aastal, siis 27. oktoobril 2012, stardiga kell 7:00 Haanjas.

Kui peamises osas on kõik nii, nagu eelmisel aastal, isegi rada tuleb täpselt sama, siis olulise uuendusena on kavas maratonidistants. See niinimetatud “matkadistants” sai programmi lisatud reveransina eesti jooksuhulludele “maratonide kogujatele”!

Sel aastal joostakse-matkatakse-käiakse-kepikõnnitakse siis taas 6,66 km pikkusel ringil ja 100 km läbimise kontrollajaks on 15 tundi ehk täpselt üks tund ringi kohta. Esimene ring ja aeglasematel 100 km läbijatel ka viimased ringid tuleb läbida osaliselt pimedas, seega on pealambi olemasolu (eriti hommikul, kui rada veel võõras) äärmiselt vajalik. Rajal on üks TP ja üks joogipunkt, kus pakutakse kõike head-paremat. Täpsem info aga juba juhendis ja registreerimine on avatud!

Rajakaart!
Rajaprofiil!

Kohtumiseni Haanjas!

Haanjas korraldatakse Eesti lahtised meistrivõistlused suvebiathtlonis

18.-19. augustil 2012 toimuvad Haanja Puhke- ja Spordikeskuses Eesti lahtised meistrivõistlused suvebiathlonis.

Kavas on laupäeval individuaaljooks ja pühapäeval ühisstardi jooks. Võistlustest võtavad osa Eesti ja Läti laskesuusatamise koondise liikmed.

Kõikidele pealtvaatajatele on sissepääs tasuta.

Kristjan Oja
+372 517 4124