Tag Archives: Eesti film

Suure Muna kinos “Tuulte tahutud maa”

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm “Tuulte tahutud maa” teeb kummarduse Eesti loodusele, loodusele mis on meie visiitkaardiks.

Aegadest, mida keegi ei mäleta, kõnelevad meile aastatuhandete jooksul kootud maastikud. Ükski element ei ole siia potsatanud juhuslikult, vaid on tahutud siinsete asukate ja stiihiate omavahelise võitluse kiuste. Igat puud ja rohukõrt on hoolikalt lõigatud või lõikamata jäetud, loomi on hoitud ja eemale peletatud, hääled on toodud lähemale ja sätitud kooris kõlama. Kõik vastavalt võimalustele-tarvidusele. Maastike mustrites on kestma jäänud meie esivanemate püüdlused ja ilumeel.

Läbi looduse avanevad meie mineviku püüdlused ning meie iseloom, mida maastikud on tuhandete aastate jooksul hoidnud ja tahunud.

Film on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud filmiprogrammist.

Pilet 4€

Vaata sündmuse Facebooki lehte!

Filmi “Põrgu Jaan” esilinastus Haanjas Suure Muna kinos

Lisainfo sündmuse Facebooki lehelt!

Uus Eesti film “Vaba maa” otsib kõrvalosatäitjaid

Maikuus filmitakse Võrumaal uut Eesti lühimängufilmi “Vaba maa”, mille produtsendiks on Kaspar Ainelo. Avalik casting kõrvalosatäitjate leidmiseks toimub Võru Kultuurimajas Kannel 8. aprillil kell 12-14 ning Kanepi Seltsimajas kell 11-15. Otsitakse mehi ja naisi, vanu ja noori, pikki ja lühikesi osatäitjaid.

Filmi sünopsis:
Film “Vaba maa” räägib loo Grace’ist, kes põgenes II maailmasõja ajal Ameerikasse. Ida-Euroopa on Nõukogude okupatsioonist just vabanenud. Grace’ist on saanud Lääne päästepakikesi jagav rahusaadik. Ta naaseb vabadust kuulutama oma sünnimaale. Mälutaguse külas kohtab Grace naist, kes meenutab talle iseenda minevikku ja seda milline ta oleks võinud kodumaale jäädes olla. Oma üllatuseks avastab Grace, et külanaine on õnnelikum, kui vabadust kuulutav Grace.

Filmi režissöör Anna Hints (1982) on õppinud Tartu Ülikoolis kirjandust, rahvaluulet ning teatriteadust. Lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia erialal. Alates 2005. aastast tegutsenud aktiivselt kaasaegses kunstis. Ta on esinenud nii isiku- kui grupinäitustega Eestis ja välismaal. Tema juured on Võrumaal ja sealses pärimuses. Oluline väljendusvahend on hääl, tihti ühendab ta vanad regilaulud hääleimprovisatsioonidega. Ta on laulnud koos Mari Kalkuni ja Kristiina Ehiniga ning ansamblis Vaikuse Koosolek. Anna Hints kuulub rahvusvahelise helikunsti organisatsiooni Binaural kunstnike hulka.

Haanjas taas HÖÖÖ

Vaata ka filmi tutvustavat treilerit:

Sänna Kultuurimõisas linastub Eesti film “Uus maailm”

Laupäeval, 26. novembril algusega kell 19 toimub Sänna Kultuurimõisas taas filmiõhtu. Sel korral linastub Eesti film “Uus maailm”. Filmiõhtu toimub suures saalis ning filmi näidatakse suurel ekraanil. Sel korral olemas ka DOLBY helisüsteem. Pilet 3 EUR.

Film “Uus Maailm” on kodanikualgatusest ning sellest, kuidas see reaalselt ühiskonnas ühe konkreetse näite varal toimima hakkab. Tallinnas Uue Maailma linnaosas tegutseb grupp noori, keda mõned peavad lärmakateks rahurikkujateks, mõned süüdimatuks hipikambaks, kolmandad kangelasteks. Nad alustasid kui anarhistlikud linnageriljad, kes võtsid enda missiooniks nii seaduslike kui ka ebaseaduslike aktsioonidega võidelda puhtama ja autovabama elukeskkonna eest, valmistades sellega politseile ja valvsatele linnakodanikele peavalu. Aga ühel päeval tuli tunnustus, tähelepanu ja rahastus. Need, kes enne panid meie peategelasi seletuskirja kirjutama, patsutasid nüüd tunnustavalt õlale. Mis jääb järele hullusest, kui see on vaja ühel hetkel projekti pakendada? Kuidas hoida aastate jooksul elus loovat kaost? Mida teha inimsuhetega, mis ei allu projektiloogikale?

Film “Uus Maailm” jälgib ühe idealistliku liikumise sündi ja elu ja valu viie aasta jooksul. See on ühe revolutsiooni anatoomia: lugu inimestest, suhetest ja suurest muutumisest. Seikluslik draama kus põimuvad armastus ja anarhia.

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, produtsent Jaak Kilmi.
Film on 88 minutit pikk. Tootja Kuukulgur Film.

Vaata ka treilerit: