Category Archives: Hea tegu!

Valdade ühinemise rahvaküsitlus

rahvahaaletus

Ootame kõiki Haanja valla elanikke avaldama arvamust Haanja, Misso, Mõniste, Rõuge ja Varstu valdade ühinemise kohta üheks omavalitsus-üksuseks. Rahvaküsitlusest on õigus osa võtta igal küsitluse ajaks vähemalt 16-aastaseks saanud valimisõiguslikul elanikul, kes Eesti rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetel elab Haanja vallas.

Küsitlus toimub pühapäeval, 11. detsembril kell 10−18  ja esmaspäeval, 12. detsembril kell 10−18 järgmistes küsitluspunktides:

  • Haanja vallamajas (Haanja küla, Võru tee 15, telefon 518 0682, 782 9111)
  • Ruusmäel, vallavalitsuse ruumis (Ruusmäe küla, Mäe tee 2, telefon 5347 3150)

Kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument!

Isik, kes tervisliku seisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu ei saa tulla küsitluskohta, võib taotleda küsitluslehe täitmist kodus. Küsitluslehe kodus täitmise põhjendatud taotlus tuleb komisjonile või vallasekretärile esitada hiljemalt 12. detsembril 2016. a kella 15.00-ks. Elektroonilist küsitlust ei toimu.

Haanja valla memme-taadi jõulupidu

memmetaadi

Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016 on Suhka vabatahtliku päästekomando eestvedaja Väle Prutt

Georgi hotellis tunnustati Võrumaa tegusaid, kodanikke, toimekaid ühinguid ning ettevõtteid. Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016 on Suhka vabatahtliku päästekomando eestvedaja Väle Prutt.

Tiit Piiskoppel Päästeameti Lõuna päästekeskusest: „Tänu Väle pikaajalisele tegevusele on turvalisus Haanja kandis tagatud. Tema tarmukus on viinud Suhkale päästekomando hoone rajamiseni. Väle panustab aktiivselt vabatahtlikkuse arendamisse. Suhka vabatahtlik päästekomando on Päästeametile olnud heaks koostööpartneriks juba aastast 2009.“

Samuti püüdis Haanja kandist tähelepanu ka Hartsmäe talu, kes sai “Võrumaa Kodanikuühiskonna Toetaja 2016” tiitli. Lisaks oli Haanja vallast nominentideks Haanja Suusaklubi (kategoorias Võrumaa Toimekaim Ühing 2016) ja Aare Eiche (kategoorias Võrumaa Tegusaim Kodanik 2016). Kokku esitati tunnustamiseks 19 kodanikku, 12 ühendust ning 7 ettevõtet. Laureaadid valis töögrupp, kus oli esindatud SA Võrumaa Arenguagentuur, Võru Maavalitsus, Võru Linnavalitsus, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Partnerluskogu ja Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts.

Kadripäeva kirbukas Rogosi mõisas

kirp

Haanja kooli õpilasesinduse üleskutse

oe

Rõuge, Haanja, Varstu ja Mõniste asuvad looma ühiseid ja uusi noorsootöövõimalusi

Eesti Noorsootöö Keskus on üle-eestiliselt ellu viimas programmi, mis toetab naabervaldade noorsootööalast koostööd eesmärgiga mitmekesistada noorsootöös toimuvat ja noorte võimalusi töö- ja kooliväliseks tegevuseks. Olulisel kohal on see, et üha rohkem noori leiaks endale huvipakkuva eneseteostuse oma kodukoha lähedal.

Alates 2016. aasta algusest on Rõuge, Haanja, Varstu ja Mõniste noorsootöö tegijad ja omavalitsusjuhid regulaarselt kohtunud ja koostanud ühise tegevuskava kaheks järgnevaks aastaks noorsootöö arendamisel. Tegevuskava loomisel on seatud visiooniks, et meie piirkonna noor on algatusvõimeline, julgeb võtta vastutust, on kogukonnas kaasarääkiv ja väärtustatud. Seatud eesmärgi saavutamiseks on ühiselt kokku lepitud erinevad tegevused – noortekeskuse töö käivitamine Varstu vallas, uute huviringide teke kõikidesse piirkondadesse, noorteaktiivide töö arendamine, ühisüritused, noorte tunnustamine, koolitused, uute ja ühiste vahendite soetamine ja palju muud.

Continue reading

Discgolfi raja ehitamise talgud Haanjas

dg

Haanjas valmis TEEME ÄRA käigus 2016. aasta mais 9 korviga Discgolfi rada alguse ja lõpuga Haanja suusastaadioni pubi Finiši poolses otsas. Rada valmis Haanja Suusaklubi ja käputäie entusiastide vabatahtliku tööga, korvide rahastust toetas KÜSK. Discgolfi mängijaid on olnud vaatamata olematule reklaamile suvel üllatavalt palju. Discgolf on toonud Haanja loodusse liikuma uue sihtrühma 14-35 aastased aktiivse eluviisiga noored, peamiselt mehed. Internetikeskkonnas Skoorin.ee on registreeritud 215 mängimist. Internetikeskkonnas registreerivad oma mängu pigem regulaarsed harrastajad. Haanja rada peetakse harrastajate hulgas huvitavaks, pigem keeruliseks. Eestis on Eesti Discgolfi Liidu andmetel üle 70 raja. Nüüd on plaan ehitada juurde veel 9 viskerada, et anda harrastajate käsutusse 18 korviga discolfipark.

Discgolf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne. Uuri lähemalt mängu kohta!

Mängimine on enamikul radadest tasuta ja harrastamist saab alustada igas spordipoes müüdava, alates 10 € maksva (või renditava) lendava taldrikuga.  Harrastada saab üksi aga discgolf on ka tore seltskonna ajaviide või pere ja sõpradega looduses koos veedetud aeg.

Sel laupäeval kutsub Haanja Suusaklubi huvilisi Haanja discgolfi rajale järgmist 9 rada ehitama. Kääri käised üles ja tule TALGUTELE laupäeval, 8. oktoobril kell 10:00 Haanja suusastaadionil! Tööd toimuvad iga ilmaga seega riietuge vastavalt. Võtke kaasa töökindad ja tööriistad: labidas, reha, kirves. Discgolfi mängitakse valminud radadel kindlasti ka ja alustada soovijad saavad esimesed juhatused ja selgitused. Tööst väsinud lihaseid lõõgastatakse õhtul Mooska talu suitsusaunas.

Anna oma osalusest teada Priit Veerojale: priit.veeroja@gmail.com või 5116980